Školy v přírodě

Nabídka ve školním roce 2024/2025

Aktuálně máme volné termíny na říjen 2024.

Zobrazit aktuální nabídku 2024/2025


Školy v přírodě vychází ze zkušeností z dlouholetého pořádání našich kurzů a výukových programů pro školy. Věříme, že naše programy výrazně pomáhají nastavení třídního kolektivu pro otevřenou komunikaci, vzájemnou důvěru a upevní vztah mezi žáky a jejich učiteli.

Obsah programu - vždy konzultujeme s učiteli a můžeme ho změnit dle jejich požadavků. Učitelům nabízíme podíl na přípravě a realizaci. Aktivní zapojení učitele je podle nás jeden z hlavních předpokladů naplnění cílů školy v přírodě. Nechceme jen děti převzít na aktivity a pak zase odevzdat. Myslíme si, že právě společné zážitky a možnost vidět se a spolupracovat jinde než ve školní třídě má velký vliv na komunitu třídy. Také chceme náš program co nejvíce směřovat do venkovních prostor (dle počasí) a využívat přírodu jako učebnu.

Cílem programu - je podpořit uvědomění zodpovědného vztahu člověka ke svému okolí, vzájemné provázanosti vazeb ve světě, vytvoření sítě vzájemných vztahů v třídním kolektivu, a to technikami zaměřenými na sebepoznání žáků, poznávání druhých, podporu vzájemné spolupráce a nalezení rolí ve skupině.

Klíčové kompetence - Sociální dovednosti práce a soužití v kolektivu, komunikace v mateřském jazyce, schopnost učit se, sociální a občanské dovednosti, smysl pro iniciativu a podnikavost, 
kulturní povědomí a vyjádření.

Cena programů - je orientační a bude upřesněna na základě konkrétního požadavku, úprav programu a počtu dětí. Obvyklá délka programu je cca 6 vyučovacích hodin denně: 2 hodiny dopoledne, 3 hodiny odpoledne, 1 hodina večer nebo 4 hodiny odpoledne a 2 hodiny večer. Další částí je volný čas dětí, kde nabízíme aktivity, které si mohou vyzkoušet - herní sety. Cena ubytování a dopravy se může nepatrně lišit podle cen platných v příští sezóně.

 

Lanové centrum PROUD Brno

Školní výlet můžete zpestřit programem v Lanovém centru Proud. Program je v rozsahu 5 hodin, vhodné pro děti od 10 let. 

1200x1200__x0y0__id267__36770492c2e4290f3ab2190633859d97__vylet-rafty-(1).jpeg

 

    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: c54ce65
    (Changelog)