1. SVČ Lužánky
 2. SVČ Lužánky Brno

Novinky

13. prosince 2022

Letní tábory

13. prosince 2022

Kroužky v 2. pololetí

Před setměním se u naší zahrady začaly scházet desítky rodin s dětmi, které natěšeně houpaly lampionky všemožných druhů, barev i velikostí. Jejich rozsvícení se dočkaly brzy, okolo páté hodiny padla tma a Martinská slavnost byla zahájena v zahradě u praskajícího ohně. Malí i velcí se dozvěděli legendu o šlechetném Martinovi, který obdaroval žebráka polovinou svého pláště a po své smrti byl prohlášen za svatého. Za doprovodu měkkých tónů kytary a kláves si všichni společně zazpívali podzimní písničky a po posledních dozvucích závěrečného kánonu se celý průvod vedený naším pohádkovým průvodcem “Martinem” vydal roklí na nedalekou louku. Z pestrých lampionů až přecházel zrak a pohled na zdánlivě nekonečný průvod v rokli byl opravdu kouzelný!
Při návratu z rokle už byly z louky slyšet tajemné bubny a všichni začali bezděčně zrychlovat, aby se uvelebili v kruhu kolem hořících pochodní a pokusili se přivolat Martina na bílém koni. Martin si chvilku dával na čas, ale nakonec ho písní děti nalákaly a nakráčel do středu ohnivého kruhu v celé své kráse. Popovídal si s nadšenými dětmi a nezapomněl jim za jejich krásné přivítání dovézt martinské rohlíčky, ale než na ně přišla řada, své umění ještě předvedlo ohnivé Duo Kontrast. Jejich žonglérské kousky s ohněm a světly byly neskutečné a nutno přiznat, že nejen dětem obdivně zářily oči a tleskaly ostošest. Po efektním zakončení světelné show byly děti obdarovány dobrotami od Martina, o které se rozdělily se svými rodinami, a za zářivého svitu měsíce se spokojeně rozešly do svých domovů.

FOTOGALERIE Z MARTINSKÉ SLAVNOSTI

Čekání na MartinaMartin na koniOhňová show

 

Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

  Pracoviště v Lužánkách

  SVČ Lužánkypracoviště Labyrintpracoviště Lampapracoviště Lánypracoviště Latapracoviště Legatopracoviště Lesnápracoviště Lidickápracoviště Linkapracoviště Liškapracoviště Loukapracoviště LyskaMateřská škola Lentilka - Žerotínovo náměstíLorien
   © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
   Verze: d774502