O Lužánkách


Posláním Lužánek - střediska volného času je inspirovat, motivovat a poskytovat prostor pro volný čas a osobní rozvoj každého člověka.

Jsme brněnská organizace pořádající kroužky, tábory a další akce pro děti, mladé lidi i dospělé. A to už doslova pro několik generací, je nám totiž už přes 70 let!
Nejsme ale jen historická budova v parku, který nám dal jméno - najdete nás na jedenácti místech v Brně a okolí. Ať bydlíte v Brně kdekoli, určitě od vás nejsme daleko.

Akce

test

Pravidelně nepravidelné “dění” v Lužánkách. Pořádáme výstavy, přednášky, drobné akce spojené se svátky roku i kulturní festivaly.

Co se chystá v nejbližších dnech?

Kroužky

krouzky

Konají se pravidelně jednou týdně (výjimečně víckrát), přihlásit se můžete na celý rok nebo jen na pololetí. Přihlašování se otevírá dvakrát za rok a o jeho začátku se od nás dozvíte s předstihem, na webu i na sociálních sítích.

Prohlédněte si aktuální kroužky

Pobytové tábory

tabory-1Klasické tábory s přespáváním. Ať už se spí v chatě nebo tradičně ve stanu, dětské zážitky jsou zaručené - jen hezké, samozřejmě ;)

Podívejte se, kam se jede.

Příměstské tábory

taobry-2Přes den v Lužánkách, večer domů do vlastní postýlky - tak vypadá lužánecký “příměšťák”. Zábavu o prázdninách si tak užijí i děti, které by na běžný tábor odjet nemohly. 

Jaké příměstské tábory chystáme?

Kurzy a vzdělávání

kurzy_vzdelavaniJednorázové i dlouhodobé vzdělávací aktivity pro zábavu i osobní růst. Naučíte se s námi uplést košík nebo vytočit z hlíny vázu, ale můžete u nás i absolvovat kurz akreditovaný MŠMT. 

Podívejte se, jaké kurzy právě nabízíme.

Pro školky a školy

vyukove_programyVzdělávací aktivity pro skupiny žáků, určené mateřským, základním i středním školám. Organizujeme programy pro každý vyučovací předmět i věkovou kategorii.

Aktuální výukové programy zde.

Naši lidé

Chcete nahlédnout pod pokličku? Takhle to u nás funguje: základ našeho týmu tvoří stálí zaměstnanci, kteří mají dlouholeté zkušenosti a organizace volnočasových aktivit je pro ně životní poslání. Kromě nich máme množství externistů - odborníků ve své specializaci, kteří se můžou opřít o zázemí Lužánek a zkušenosti svých kolegů. Díky tomu se u nás můžete spolehnout na to, že všichni ví, co dělají. A pokud se stane něco nečekaného, vždy je na koho se obrátit. Mnozí z nás začínali jako členové lužáneckých kroužků a táborů, nebo jako jejich rodiče, takže víme, jaké to je z druhé strany.
 

spolecna fotka

Viděli jste nás

Jako odborníci i jako zajímavosti se pravidelně objevujeme v médiích.

Chcete o nás vědět víc?

Zeptejte se!
luzanky@luzanky.cz

 

Zřizovatel

 

​​​​​jhmk

 

 

© 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
Verze: cf5a84a
(Changelog)