Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kontakty

Monika Vrátná photo
"Milý živote, když se tě zeptám, zda může být hůř, je to řečnická otázka, ne výzva!"

Monika Vrátná

Kontakt

737454370
garant oddělení Sport, zájmová činnost pracoviště: Labyrint, Švermova 19, oddělení: Labyrint
Monika Vrátná photo
"Milý živote, když se tě zeptám, zda může být hůř, je to řečnická otázka, ne výzva!"

Pomalu, ale jistě, zapouštím kořeny v Brně. Na své životní cestě do Brna jsem však měla spoustu zastávek. Narodila jsem se v Praze. Ve 12 letech jsem se s rodiči přestěhovala na Vysočinu – byl tam lepší vzduch a krásná příroda. Vyrazila jsem studovat do Znojma a pak do Brna. A už jsem tu zůstala.

Všude, kde jsem byla, mě provázel tanec. Začalo to v Praze, kde jsem tancovala ve skupině věnující se westernu a cloggingu. V nejlepším jsem se ale přestěhovala do malé vesničky poblíž Polné a v širokém okolí nebylo po takovémto tanečním stylu vidu ani slechu. Rozhodla jsem se, že to tak nenechám. Ve 13 letech jsem pod záštitou mamky založila taneční soubor. Začátky samozřejmě nebyly žádná hitparáda, ale časem jsem absolvovala kdejaká školení, nabrala inspiraci v jiných souborech a naše vystoupení začala být více k světu :). Pak jsem se dostala do dalších tanečních skupin ve Znojmě i v Brně. Vždycky jsem si vybírala město ke studiu podle toho, zda tam je nějaká dobrá taneční skupina. Za tu dobu jsem rozšířila svůj repertoár o moderní i fitness tance, po kterých je v současnosti největší poptávka. Vyzkoušela jsem také tance skotské, irské, mexické tance a další aktivity, kterým se nyní věnuji. Ještě o nich uslyšíte.


Já a Lužánky

V Lužánkách jsem začala pracovat v roce 2012. Nejprve jsem jako extermistka vedla taneční kroužky, potom jsem přidávala sportovní kroužky, Macešku a příměstské i pobytové tábory.

Nyní už pracuji v Lužánkách na 100 % :). Věnuji se sportu i tanci a přípravě akcí pro děti i veřejnost na pracovišti Lány. A pečuji o naše externisty, aby se jim u nás líbilo a dobře pracovalo.

Hodně žiji projektem kroužku Záchranáři. Na několika pracovištích Lužánek máme kroužky pro děti, které mají stejnou náplň, lektoři jsou jedna parta a společně se všichni děti i vedoucí setkáváme, třeba na víkendových akcích, nebo na letním táboře.

V rámci vzdělávání se také podílím na realizaci akreditovaných kurzů pro zdravotníky zotavovacích akcí, jejichž koncept vymyslel Frodo s Tinkou. A obrovská parta nadšených lidí se zasluhuje o jejich průběh, úžasnou atmosféru i pořádnou dávku zážitků.


Metodický přístup

Ráda si hraju a zažívám dobrodružství. Proto se snažím do všech aktivit hry a prožitky zařazovat.
Právě procházím výcvikem metodiky zážitkové pedagogiky a všechny nové, ale i stávající poznatky se snažím aplikovat do své pracovní činnosti.

Všechny hry i jiné aktivity dělám společně s dětmi, jsem velmi aktivní člověk a nedokážu jen pasivně přihlížet. Navíc v mých kroužcích jde často o fyzicky náročnější aktivity a zastávám názor, že když chci, aby makaly děti, makám s nimi.

Moje zájmy

Všechny mé zájmy se promítají do kroužků, které vedu. Mám ráda tanec, všechny možné sporty – hlavně cyklistiku, lyžování, vodácké i požárnické sporty a vše, co se točí kolem první pomoci.

Baví mě vymýšlet nové hry a aktivity a pak je s dětmi společně testovat. Ráda chodím na výlety, nejraději do přírody, kde zdolávám hory a kopce. Když jdeme na výlet, hledáme, zda v okolí nejsou nějaké kešky, které bychom mohli odlovit. Před každou cestou do neznáma také pátrám, jestli nejsou v okolí jeskyně – ty je totiž vždy potřeba prozkoumat :).