Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kontakty

Kateřina Děkaníková photo
"Hlavně se z toho nezbláznit... "

Kateřina Děkaníková

Kontakt

602883121 549524105
Kateřina Děkaníková photo
"Hlavně se z toho nezbláznit... "

Jsem rodačka z Brna, konkrétně ze staré Líšně. Chodila jsem na základku na Holzovu a měli jsme nelepší třídu ze všech. Potom na gympl na Křenovou a tam jsme taky měli nejlepší třídu ze všech. Mám prostě v životě štěstí na lidi. I teď a tady dělám ve firmě, kde pracuje nejlepší kolektiv ze všech. :-))

Po gymnáziu jsem dělala dvouletou nástavbu cestovního ruchu. Studium jsem ukončila maturitní zkouškou a největší paradox mého života se naplnil. Nemám totiž vůbec žádný orientační smysl, ale přesto jsem certifikovanou průvodkyní cestovního ruchu... no, co dodat. Zase ale umím zpaměti všechny zkratky letišť na celém světě - nebo aspoň jsem uměla... :-)

Po tomto studiu jsem byla půl roku v Madridu jako au-pair. Měla jsem na starosti pět dětí a španělštinu jsem se učila dost za běhu. Nicméně to byla obrovská životní zkušenost. Až moje děti trochu poporostou, určitě je taky pošlu do světa na zkušenou. 

Po Madridu jsem dva roky pracovala v Praze (ve velkoobchodu hraček) a potom už moje pracovní kariéra směřovala - přes malé zastavení ve firmě Nowaco - do Lužánek. 

Někde mezi tím vším jsem si vystudovala Univerzitu Palackého v Olomouci - jsem Bc. Manažer volného času. Ve vysokoškolském studiu pokračuji nyní na Univerzitě Karlově (Specializace ve vzdělávání), ale to mám teď dočasně přerušeno z osobních důvodů. Jestli to dostuduji, opravdu nevím. 

Dále jsem porodila děti (dvě), koupila dům (jednu půlku), zasadila strom (několik) a naučila se péct domácí rohlíky. Baví mě vaření a pečení, jízda na kole, běhání, moje práce, práce pro nejlepší oddíl na světě 176. PTO Vlčata a nejvíc ze všeho mě baví moje dcery a jejich puberta. Z toho jsem smíchy úplně urvaná. :-)


Já a Lužánky

Do Lužánek jsem  nastoupila v listopadu roku 1999. Nastoupila jsem na místo organizátorky velkých akcí a mojí první prací bylo uspořádat Bambiriádu - festival dětského a mládežnického neziskového sektoru. Dodnes to nechápu, ale na první ročník v roce 2000 přišlo asi deset tisíc návštěvníků a společně ji pořádalo přes 150 organizátorů. Akce se povedla a já si ověřila, že to dělám dobře. 
A tak jsem pár let velké akce pořádala a dost mě to bavilo. Pak přišly první kroužky pro maminky a malé děti, dále oddělení marketingu a služeb, první evropské projekty. Práce až nad hlavu, takže jsem si raději pořídila nejdřív jedno dítě a potom hned druhé. 

Do práce jsem se vrátila, když byl mladší dceři rok. Zvedla jsem nabídku stát se vedoucí pracoviště na Lidické. Dělám to už dvanáct let a rozhodně nelituji. Je tady skvělý kolektiv, práce je pestrá jako nabídka firmy na míchání barev. A když je vaším posláním dělat ostatní lidi šťastné a lepší, je to neskutečně motivující.

Metodický přístup

Pracuji s dětmi především mladšího školního věku, ale také s předškoláky. Nemyslím si, že mám nějakou extra "techniku" nebo metodický přístup. Dávám dětem obecně hodně prostoru, ale snažím se jim jasně vymezovat pravidla. 

Děti mě neustále a pořád dokola překvapují svojí kreativitou, upřímností, pracovitostí a schopností řešit problémy odpovídající jejich věku. Když nechcete po pětiletém klukovi, aby byl odpovědný a rozumný jako ve třiceti, tak vás děti většinou nezklamou. 

Často říkám rodičům dětí, se kterými třeba jezdíme na tábory, že by bylo děsně fajn, kdyby mohli svoje děti pozorovat, když jsou na táboře samotné, bez rodičovského "dohledu". Když jste svědkem přerodu ufňukané slečinky v lesní samostatnou bytost, je to skoro zázrak. Bohužel skoro většinou po návratu do běžného životního prostředí se samostatná bytost stává opět ufňukanou slečinkou. 

Proč ke mně

Protože umím dětem naslouchat a jsem trpělivá. Ale jak by správně podotkly moje vlastní děti, jsem víc trpělivá s cizími než s vlastními.