Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kontakty

Anna Königová photo

Anna Königová

Kontakt

775670552 549524119
vedoucí oddělení, tvořivé kroužky, spolupráce se školami pracoviště: Lidická, Lidická 50, oddělení: Rukodělný ateliér
Anna Königová photo

Moje zájmy

Výroba domácí kosmetiky, spravování blogu o domácí kosmetice, cestování, snowboarding a skitouring

Já a Lužánky

Už v dětství jsem začala navštěvovat rukodělný kroužek – Dívčí klub u Evy Horké. Do kroužku jsem chodila tak dlouho, že jsem prakticky plynule přešla z návštěvníka k vedoucímu kroužku. Nabídka vést rukodělně zaměřené oddělení v Lužánkách ke mně přišla rok před ukončením vysoké školy. Přesto, že mám vystudovanou ekonomii, ráda jsem ji přijala. Práce zde je každý den jiná, kreativní a smysluplná, a to mě baví.


V Lužánkách nyní vedu oddělení Rukodělný atelier a zajištuji spolupráci se ZŠ Vejrostova, Křídlovická a CMCZŠ Lerchova. Pokud si s někým z oddělení mailujete, často jsem to já :-)


Metodický přístup

Při práci s dětmi i s dospělými ctím tři zásady. Tou první je kvalitně vysvětlit proces tvorby, ale zároveň nechat volnou ruku. Druhou zásadou je rovnocenný přátelský přístup, který se mi velmi osvědčil. Třetí zásadou je užitečnost výrobku.


Vzhledem k tomu, že se návštěvníci mých kroužků, kurzů a dalších akcí často vracejí, je potřeba přemýšlet nad náplní tak, aby se neopakovala. Jednotlivá témata tvořím během letních prázdnin, protože v této době mám (alespoň dle mého názoru) nejlepší nápady. Následně u nás doma proběhne něco jako „rodinný brainstorming“, kdy s velkým zapálením vymýšlíme, co a jak zlepšit.

Proč ke mně

Ráda se věnuji mimo tradičních řemeslných technik také novinkám. V současnosti je to například výroba domácí kosmetiky. Vážím si tradic, současně se ale snažím držet krok s dobou. Svým kurzistkám proto vymýšlím náplň tak, aby byly jejich výrobky užitečné a buď tradiční, anebo právě v souladu s aktuálními trendy. 

Perlička na závěr

Mojí nejoblíbenější rukodělnou aktivitou je výroba domácí přírodní kosmetiky. Na toto téma jsem napsala i knihu - Kosmetická kuchařka a vedu o výrobě domácí kosmetiky blog www.annapotuckova.cz, takže pokud hledáte inspiraci ke tvoření, neváhejte a prozkoumejte ho ;-)