1. Lužánky
  2. Zaměstnanci
  3. SVČ Lužánky Brno

Lucie "Kráťa" Supová

Vedoucí pracoviště LoukaVedoucí pracoviště

lucie.supova@luzanky.cz
Lucie "Kráťa" Supová

O mně

Narodila jsem se v malebném městě Opava, ale dětství jsem strávila v Brně. Vystudovala jsem Fakultu strojního inženýrství a Podnikatelskou fakultu na VUT v Brně. Ke konci studia jsem již měla dvouletou Kačenku. Vzápětí se mi narodil syn Váša a já si dodělala doplňující pedagogické studium v rámci programu celoživotního vzdělávání. Moje představa byla učit na střední škole ekonomii. Celý život se věnuji práci s dětmi. Hodně mě ovlivnila činnost v Pionýru, kde jsem vedla děti od svých 15 let. Zde také vznikla moje přezdívka „Kráťa“, pod kterou mě zná většina kolegů a kamarádů. Uvědomila jsme si, že blíž je mi práce s dětmi a lidmi než management ve strojírenské firmě. 

Já a Lužánky

V Lužánkách jsem začala pracovat externě v roce 2006 jako maminka na mateřské dovolené. V té době se zrodil projekt miniškolka Maceška. Zaměstnancem Lužánek jsem se stala díky Evropskému projektu „Pozitivně zpátky do práce“. Téměř vzápětí jsem vyhrála výběrové řízení na nově vznikající pracoviště Lužánek. Pod rukami mi prošel název Louka, první kroužky, děti i zaměstnanci.

Mám radost, jak se Louka rozrůstá, kvete, sílí, ale také mění. Každý nový člověk přinese něco nového, a to mě strašně  baví. :) Je o mně známo, že mám ráda výzvy!

Dlouhodobě se věnuji rodičům s dětmi. Vedu kroužky cvičení pro rodiče s dětmi, organizuji pobytové akce – zimní tábory s lyžováním a letní tábory. Pořádám akce pro veřejnost zaměřené na rodiny s dětmi. Nebráním se ostatním cílovým skupinám, v létě si užívám příměstský  tábor se staršími dětmi a přes rok výukové programy pro základní školy.  


Moje metodika

Při studiu pedagogiky mě ovlivnily knížky Zdeňka Matějčka a čerpám z nich dodnes. Ve své práci vidím smysl v posilování vazby rodičů s dětmi a v poslední době prarodičů s vnoučaty. Důležitý je pro mě respekt a individuální přístup. 

 


Moje zájmy

Sport, cyklistika, lyže, skialpy, plavání, příroda, horská turistika, ferraty, hamaka s knihou, šití

Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

    Pracoviště v Lužánkách

      © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
      Verze: b3f5ced