1. Lužánky
 2. Zaměstnanci
 3. SVČ Lužánky Brno

Věra Bělehrádková

Taneční souboryJóga a zdraví

verisima@luzanky.cz
Největší radost mistra je, když vidí, že jeho žák je lepší než on sám.
Věra Bělehrádková

O mně

Vystudovala jsem Divadelní fakultu  Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, obor Dramatická výchova. Postupně se ale můj zájem stáčel k tanci a rytmům. Prošla jsem stepem, dále tancem irským, španělským, výrazovým a současným. Doplnila jsem si taneční pedagogické vzdělání. Naučila jsem se hrát na africké bubny. Ve své práci v Lužánkách jdu dvěma směry: prvním je vzdělávací směr, kdy využívám tanec, tělo a rytmus pro osobnostní rozvoj člověka. Druhým směrem je tvůrčí - využívám těchto prostředků k umělecké činnosti. Tyto dva směry uplatňuji v práci s dětmi i s dospělými. V Lužánkách učím současný tanec, body percussion, hru na africké bubny, cvičení tai czy cjuań. Zabývám se také zpěvem manter a využitím zvuku pro relaxační techniky.

Já a Lužánky

V Lužánkách jsem začala učit dramatickou výchovu, ale postupně jsem se přesměrovala na tanec a hudbu - africké bubny. Kromě kroužků pro děti a kurzů pro dospělé zde vytvářím i projekty, kde se prolíná můj obor s dalšími obory, například s výtvarným oborem (projekt ART PARK). Pravidelně organizuji celostátní setkání tanečních souborů TANCESSE. Pracuji na oddělení Jóga a tanec, protože vnímám, že v cestě k vlastnímu zdokonalení sdílí jóga, cvičení či tanec stejné cíle - cestu k zdokonalování a poznání sebe sama.

Moje metodika

Mám ráda osobní přístup, otevřenost, hravost, kreativitu, důraz na individualitu každého člověka. Vzdělávání a zdokonalování je volba každého člověka a já se ve své práci snažím probudit v každém jedinci jeho vlastní potenciál.

Moje zájmy

Tanec, hra na flétnu, cestování, malování.

Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

  Pracoviště v Lužánkách

   © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
   Verze: b3f5ced