Marie Čiháčková

Pedagog volného časuLouka

O mně

Jsem holka z Moravy, která tu vždy žila i studovala. Žila jsem v Bučovicích, studovala v Olomouci a práce mě zavedla do Brna.

Mým studijním oborem byla Rekreologie. Jejím základem je pedagogika volného času v oblasti pohybových aktivit, kam také směřovaly všechny moje praxe, brigády i zahraniční pobyty.

Jsem aktivní člověk, který je rád v pohybu, a to i při práci. Vždy vyhledávám zajímavé aktivity, cestování a dobrou společnost. Mým cílem je stále si uvědomovat a živit své vnitřní dítě, aby byl život stále zábavný, barevný a nepředvídatelný.

Já a Lužánky

Do Lužánek mě přivedla šťastná "náhoda". Hledala jsem práci v Brně, kam bych nastoupila po dokončení studia, a tahle pozice na mě přímo čekala. V Lužánkách jsem tedy nováček, nastoupila jsem v srpnu 2022 na pozici sporťáka na pracovišti Louka.

Na práci tady mě baví přesně to, že u ní člověk může být i v pohybu. Je různorodá, pár hodin v kanceláři, pár hodin v tělocvičně a občas nějaké to překvapení něčím, co jsem ještě nedělala. Lužánky zároveň umožňují věnovat se tomu, co člověka baví, a rozvíjet ve vybraném oboru další činnosti a projekty. To vše navíc ve spolupráci se skvělými lidmi.

Moje metodika

Při práci s lidmi obecně, především u pohybových aktivit, se snažím o pozitivní motivaci. Ve svém volném čase by se každý měl věnovat tomu, co ho baví a nebýt do něčeho nucen. K aktivitám se proto snažím u všech probudit jejich vlastní vnitřní motivaci. Snažím se jim ukázat, co je na sportu hezké a zábavné. Věřím ve schopnosti každého a snažím se motivovat tak, aby se nebál je objevovat a rozvíjet.

Můj názor na pohybové aktivity je takový, že by se jim měl věnovat každý, a to nezávisle na věku a postavě. V zájmu udržení vlastního zdraví je pohyb jednou z nejdůležitějších činností, proto se mu věnujme co nejčastěji. Pokud někdo cítí, že pro sporty nemá vlohy, vůbec by neměl házet flintu do žita. To hlavní přínosné není výkon a preciznost, ale pravidelnost a pocit uspokojení.

Proč ke mě

U mě má každý stejné podmínky, ať už se věnuje sportu déle a má pro něj vlohy, nebo se sportem začíná a své schopnosti teprve objevuje. Každému předám, co jsem schopna předat, a věnuji stejné množství času a energie. Snažím se všechny motivovat, dát prostor pro zlepšení a ocenit to, co už zvládli, a to od sebemenších úspěchů. 

Moje zájmy

Cestování, turistika, horolezectví, zimní sporty, in-line bruslení, rukodělné činnosti, zpěv.
    © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: 5235dd1
    (Changelog)