Gabriela Staňková

ZELENÁ třídaučitelka MŠZaměstnanciKounicova 16

Gabriela  Staňková

O mně

Narodila jsem se v Brně a své rodné město mám ve velké oblibě. Ráda se Brnem procházím a každý den objevuji nová místa. Nejhezčí chvíle pro mě jsou strávené s rodinou v přírodě, nejlépe na nějakém vyvýšeném místě, odkud je vidět celé město. Třešničkou na dortu může být už jen zapadající slunce. 

Pocházím z velké rodiny a péče o děti je pro mě přirozená. Působila jsem jako vedoucí na několika táborech pro děti, vedla jsem hudebně zaměřené kroužky a učila hru na hudební nástroj. Vždy mě práce s dětmi naplňovala, a proto jsem se rozhodla po ukončení gymnázia jít studovat pedagogickou školu. Vystudovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na Masarykově univerzitě. V současné době jsem učitelkou v Mateřské škole Lentilka. 

Přátelé o mě říkají, že jsem optimista s velkým srdcem a ještě větším smyslem pro humor. Mezi mé koníčky patří četba detektivních knih, příroda, péče o zahrádku, vaření i pečení, hra na klavír či kytaru, poslech vážné hudby, ráda běhám, jezdím na kole i kolečkových bruslích, a v neposlední řadě vše, co se dá podnikat s přáteli.

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. Antoine de Saint-Exupéry

Já a Lužánky

V Lužánkách pracuji od roku 2022 jako učitelka v MŠ Lentilka v Zelené třídě.

Moje metodika

Ráda při práci využívám prožitkové učení. Považuji za správné, aby děti spontánně objevovaly a věci si samy zkoušely. Více si potom zapamatují a mohou svou zkušenost předávat ostatním dětem. Věřím, že je pro ně tento způsob učení zábavný a probouzí v nich touhu po dalším objevování. Snažím se mít k dětem respektující a individuální přístup. 

Moje zájmy

Četba, příroda, hudba, sport a přátelé.
    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: 862c178
    (Changelog)