Martina Chvílová

ORANŽOVÁ třídaučitelka MŠ ZaměstnanciKounicova 16

Martina  Chvílová

O mně

Jsem brněnský patriot: v Brně jsem prožila dětství, ve šlépějích maminky vystudovala Střední pedagogickou školu, pracovala postupně ve třech mateřských školách a pak založila rodinu. Skoro 13 let jsem pak byla doma s dětmi. Vedle péče o ně jsem v obýváku vyučovala děti kamarádek hře na zobcovou flétnu a klavír, vedla v Sokole Brno I cvičení rodičů s dětmi a předškoláků, pořádala pro ně akce a tábory. Bylo to období, které mě naplňovalo a moje dnes již dospělé děti říkají, že měly hezké dětství.

Mám dlouholeté zkušenosti v práci s předškoláky, s jejich všestranným rozvojem a přípravou na vstup do školy.

Od srpna 2021 působím v Lentilce v oranžové třídě. Moc se těším na nový styl práce ve věkově smíšené třídě a s menšími dětmi. Jak na to mě naučily moje tři děti. 

Štěstí je cesta, nikoliv cíl.

Já a Lužánky

Lužánky vnímám jako místo, kde je dětem dobře. Můj syn krátce chodil do Zeměpisné společnosti. Doma máme řadu krásných výrobků, které vytvořila moje zručná prostřední dcera v lužáneckém Dívčím klubu.

A že Lužánky mají i mateřskou školu, jsem zjistila při hledání jiného pracovního místa.

Moje metodika

Pozitivní motivací, vlídnou důsledností, respektujícím přístupem a využíváním říkadel, písniček, her, četby, tvoření a cvičení se snažím vytvářet podnětné prostředí, ve kterém se děti naučí samostatnost, odpovědnost a férové chování.

Proč ke mě

Každý den vnímám jako novou příležitost, kdy si můžu s dětmi hrát, zpívat a muzicírovat, tvořit, číst, cvičit, zamýšlet se nad okolním děním, všímat si krásy světa, něco sebe i je naučit, rozvíjet vztahy a zažívat společnou pohodu ve školce.

Moje zájmy

Zpívání ve sboru i u táboráku, výlety do přírody na kole, geocaching, četba, cvičení v Sokole.
    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: 862c178
    (Changelog)