Dagmar Řepa

Pedagog volného časuLouka

Dagmar  Řepa

O mně

Narodila jsem se ve Vyškově, kde jsem vystudovala gymnázium s nejdelším názvem v celém Česku. Ovlivněna tím, co zbožňuji, rozhodla jsem se nadále pokračovat ve studiu matematiky a tělesné výchovy na Masarykově univerzitě v Brně. Nakonec jsem jako většina studentů neodolala a přestěhovala se do Brna, čímž začal kolotoč nevídaných náhod a úžasných změn.

V 18 letech jsem se náhodou přichomítla k postu vedoucího na táboře a od té doby se to se mnou táhne. Není léto, které bych nestrávila přinejmenším na třech táborech, ať už pobytových nebo příměstských. Tyto zkušenosti mě utvrdily v rozhodnutí, že vedení dětí je má vysněná práce!

Mezi moje zájmy patří pohybové aktivity všeho druhu (jóga, posilování, horolezení, plavání nebo badminton), ale nejlépe ty, které se mnou zvládne můj čtyřnohý kámoš (turistika a běhání). V neaktivních dnech nepohrdnu ani čtením dobré knihy, vařením či ručními pracemi.

Já a Lužánky

Po přestěhování do Brna jsem musela podstoupit praxi v mém oboru. Jakožto student, který po pár letech začal nesnášet dojíždění, rozhodla jsem se pro cestu nejmenšího odporu a zvolila si nejblíže položenou Louku, která měla na mou praxi i potřebné vybavení. První rok jsem vedla pohybové kroužky pro nejmenší děti, další rok se mi přidala jóga pro děti a cvičení pro rodiče s dětmi a následující rok jsem stála na postu vedoucího sportovního oddělení. Zde mohu podpořit nejen mou sportovní stránku, ale i hudební a výtvarnou, které nenápadně vnořuji do pohybových her tak, aby děti měly z hodiny co nejrozmanitější zážitek.

Moje metodika

Dětem se snažím vnuknout myšlenku, že pohyb je především o zábavě. Formou hry se děti snažím cíleně rozvíjet, vysvětluji jim základní principy ať už protahování, posilování, nebo jakýchkoliv jednotlivých pohybů, které po dětech chci, aneb proč dát ruku sem a ne tam. Hodiny tvořím tak, aby každé dítě posunulo své hranice o kousek dál a nebylo demotivováno přehnanými nároky.

    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: 6868dde
    (Changelog)