Jan "Žokej" Ondroušek

ŘeditelŘeditelství

Jan "Žokej" Ondroušek

O mně

Su z Brna. To myslím, říká vše. :-) Po gymnáziu jsem studoval odbornou matematiku na MUNI, leč nebyla to dobře zvolená varianta. Ale zůstala u mě láska k matematice a programování. Lepší volbou i pro současné zaměstnání bylo studium managementu vzdělávání na Univerzitě Karlově v Praze. 

Během svého působení v Lužánkách jsem absolvoval také tříleté studium v rámci projektu "Dokážu to?" ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci a celou řadu kurzů zaměřených na komunikaci, facilitaci a vedení týmů.

Téměř celý život (od 6 let) jsem členem pionýrského tábornického oddílu 176. PTO Vlčata, který mi toho hodně dal a kterému to také vracím, jak je to jen možné. Oddíl mi dal vztah k přírodě, turistice a k dětem. Oddíl je taková další rodina, kde máte spoustu kamarádů, na které je spolehnutí, a můžete se na ně v nouzi obrátit.

Miluji sport, zejména pak běžky (dálkové běhy) a beach volejbal. Ale aktivně se věnuji také kolu, běhu, badecu, squashi, fotbálku, sjezdovkám a rád vyrážím na via ferrata do Rakouska či Itálie.

Rád si zahraju dobré deskovky a část své práce věnuji také programování.

Mám dvě super náctileté holky Kačku a Aničku.

Dělejme chyby, poučme se z nich a pojďme dál.

Já a Lužánky

Do Lužánek jsem přišel na civilku a už jsem tu zůstal. Docela dlouho jsem kryl záda dlouholetému řediteli Střediska volného času Lužánky Mikinovi a v roce 2019 jsem na jeho ředitelování navázal. 

Věnuji se hlavně rozvoji SVČ Lužánky a řízení celé organizace, která má velmi široký záběr aktivit.

Jako pedagog vedu kroužky volejbalu a programování, jezdím na pobytové akce a tábory.

Dlouhodobě v SVČ Lužánky prosazuji svobodu a tvůrčí přístup. Téměř cokoliv, co kolegové vymyslí, je možné realizovat. Jen je potřeba tomu dát hlavu a patu a když to náhodu nedopadne, tak to nevadí. Člověk má dělat chyby a učit se z nich. Chyby nedělá jen ten, kdo nedělá nic.

Baví mě taky reprezentovat SVČ Lužánky nevenek a mít tak vliv na dění kolem nás. Snažím se aktivně ovlivňovat krajskou i celostátní politku ve vzdělávání.

Moje metodika

Jde o to dobře pochopit základ, jak věci fungují a proč se to má dělat právě tak, jak se to snažím předávat.

V programování nejde o to dojít k cíli tou nejjednodušší cestou, ale vědět opravdu přesně, co, jak a proč funguje. Ve sportu se pak snažím, aby se dobře každý naučil ten základ a taky, aby ho sport bavil. Na tom pak jde stavět.

Chci taky, aby byla pohoda a důvěra. Nejde jen o ten core, ale i vše kolem.

Proč ke mě

Baví mě aktivity, které dělám. Snažím se tomu dát maximum a nabídnout pohodový přístup. Ale chci také na druhé straně vidět snahu a chuť na sobě pracovat. K tomu ale nejde nikoho donutit. Když prostě na druhé straně ten zájem není, tak to nechci tlačit na sílu. Nabízím cestu, kdo chce jít po ní se mnou, udělám maximum pro to, aby to byla fajn procházka. Kdo chce jít jinudy, nevadí mi to.

Moje zájmy

Sport - hlavně beach volejbal, běžky, ale taky sjezdovky, kolo, via ferrata, badec, squash, běh.
    © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: 5235dd1
    (Changelog)