Hana Tománková

Mateřská dovolenáKultura a společnost

Hana  Tománková

O mně

Jsem rodilá Brňačka a své město miluji. I z tohoto důvodu jsem si nemohla nevybrat ke studiu Masarykovu univerzitu. Už během studií jsem hledala tu "správnou profesní cestu". Přála jsem si najít práci, do které se budu každý den těšit, bude mě naplňovat, bavit a rozvíjet. A tak mě cesta zavedla do Lužánek. A jsem za to moc ráda.

Většinou litujeme toho, co jsme neudělali, než toho, co jsme udělali.

Já a Lužánky

V Lužánkách pracuji na oddělení Kultura a společnost, kde vedu především sportovní příměstské tábory, sportovní kroužky (INsport) a výukové programy z oblasti primární prevence a osobnostně sociálního rozvoje. Ale mou srdeční záležitostí je vedení adaptačních programů pro základní a střední školy.

Nejvíce mě na práci v Lužánkách těší, když se ke mně děti každým rokem vrací, a já je tak mohu vidět vyrůstat. Mohu sledovat, jak se vyvíjí, jak se stávají samostatnými a šikovnými jedinci s vlastním a osobitým názorem.

Moje metodika

Při práci s dětmi se mi osvědčilo, že někdy stačí opravdu málo. Stačí jim naslouchat. Poskytnout jim prostor pro vyslechnutí a pochopení. A člověk se u toho někdy dobře pobaví, či něčemu novému přiučí. 

U dětí se snažím rozvíjet: zodpovědný přístup k přírodě, ke všemu živému, k okolí a majetku, slušnému chování, kritickému myšlení, samostatnosti, hravosti a osobnostně sociálnímu rozvoji.

Proč ke mě

Snažím se, aby děti na kroužku, táboře, programu, dostaly to, pro co si přišly. Ať je to příjemně strávený volný čas, zasportování, naučení něčeho nového nebo vyslechnutí, obejmutí či povzbuzení. Myslím si, že se mi to daří i díky tomu, že se stále pokouším být v obraze v jejich dětském a adolescentním světě. Takže u výrazů influencer, sliz, meme, crush... jsem doma.

Moje zájmy

Tanec, swing, kolo, lyže, pejsci, příroda, četba, osobnostně sociální rozvoj, houbaření a hudba.
    © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: cf5a84a
    (Changelog)