Klára Klvačová

Mateřská dovolenáZaměstnanciKounicova 16

Klára  Klvačová

O mně

Mé kořeny sahají až na Valašsko, kde jsem vyrůstala. Po základní škole jsem začala studovat střední pedagogickou školu. Následně jsem pokračovala na Univerzitě Tomáše Bati, kde jsem studovala sociální pedagogiku. 

Již od mala jsem tíhla k dětem a vše, co se točí kolem dětí. Jako je tance, hudba, tvoření, sport. Moje střední škola mě s odstupem času bavila.Taky mě hodně bavilo hrát divadlo, což se mi teď hodí. Myslím, že správná učitelka by měla být i tak trochu herečka.

Sbírám zážitky, ne věci. :-)

Já a Lužánky

Do Lužánek mě přivedla brigáda, kterou jsem jedno léto měla ve školce v Lentilce. Tak jsem se jim líbila, až si mě tu nechali. :-) Momentálně učím už čtvrtý rok (pozn.: v roce 2020).

Moje metodika

Mám ráda projektové učení, které trvá delší dobu, abychom si s dětmi předvedly celý proces. Například od zasazení semínka až po sklizeň. Ukazujeme si, jak je těžké vypěstovat rajče, kdy je velmi důležité se o něj starat. Tímto metodickým postupem se snažím, aby si děti vážily věcí, že všechno není samozřejmost. Je pro mě také důležité, aby si děti samy zkusily co nejvíc věcí, tedy učení na základě zkušenosti. Proto se nebojím s dětmi zašpinit a vše vyzkoušet.

Proč ke mě

Protože si sama někdy připadám jako dítě, dokážu se dobře do dětí vcítit. Snažím se jim maximálně porozumět. Taky si myslím, že si se mnou užijí dost srandy.

Moje zájmy

Ráda tvořím a něco vymýšlím. Dále se také věnuji sportu. Ale moje největší vášeň je cestování.
    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: 862c178
    (Changelog)