Monika Vrátná

Vedoucí pracovištěVedoucí pracoviště

Monika  Vrátná

O mně

Pomalu ale jistě zapouštím kořeny v Brně. Na své životní cestě do Brna jsem však měla spoustu zastávek. Narodila jsem se v Praze. Ve 12 letech jsem se s rodiči přestěhovala na Vysočinu – byl tam lepší vzduch a krásná příroda. Vyrazila jsem studovat do Znojma a pak do Brna. A už jsem tu zůstala.

Všude, kde jsem byla, mě provázel tanec. Začalo to v Praze, kde jsem tancovala ve skupině věnující se westernu a cloggingu. V nejlepším jsem se ale přestěhovala do malé vesničky poblíž Polné a v širokém okolí nebylo po takovémto tanečním stylu vidu ani slechu. Rozhodla jsem se, že to tak nenechám. Ve 13 letech jsem pod záštitou mamky založila taneční soubor. Začátky samozřejmě nebyly žádná hitparáda, ale časem jsem absolvovala kdejaká školení, nabrala inspiraci v jiných souborech a naše vystoupení začala být více k světu. :) Pak jsem se dostala do dalších tanečních skupin ve Znojmě i v Brně. Vždycky jsem si vybírala město ke studiu podle toho, zda tam je nějaká dobrá taneční skupina. Za tu dobu jsem rozšířila svůj repertoár o moderní i fitness tance, po kterých je v současnosti největší poptávka. Vyzkoušela jsem také tance skotské, irské, mexické tance a další aktivity, kterým se nyní věnuji. To, co se zdá být nemožné, je pouze výzva. :)

Já a Lužánky

V Lužánkách jsem začala pracovat v roce 2012. Nejprve jsem působila jako externista, později jako interní pedagog na pracovišti Lány a časem i na Labyrintu.

V prosinci 2022 jsem přijala výzvu vést pracoviště Labyrint. Těším se ze spolupráce s mými kolegy a z toho, jak tyto prostory po velké rekonstrukci opět ožívají. 

Také vedu různé taneční kroužky pro děti všech věkových kategorií, klub pro instruktory a kroužky záchranářů. Můžete se se mnou potkat i na táborech či akcích, které na Labyrintu pořádáme.

V rámci vzdělávání ostatních pedagogů i veřejnosti se podílím na realizaci akreditovaných zdravotnických kurzů, jejichž koncept vymysleli Frodo s Tinkou a obrovská parta nadšených lidí se zasluhuje o jejich průběh, úžasnou atmosféru i pořádnou dávku zážitků.


Moje metodika

Ráda si hraju a zažívám dobrodružství. Proto se snažím do všech aktivit hry a prožitky zařazovat.
Prošla jsem výcvikem metodiky zážitkové pedagogiky a všechny nové, ale i stávající poznatky se snažím aplikovat do své pracovní činnosti.

Všechny hry i jiné aktivity dělám společně s dětmi, jsem velmi aktivní člověk a nedokážu jen pasivně přihlížet. Navíc v mých kroužcích jde často o fyzicky náročnější aktivity a zastávám názor, že když chci, aby makaly děti, makám s nimi. :) 

Moje zájmy

Všechny mé zájmy se promítají do kroužků, které vedu. Mám ráda tanec, lyžování, vodácké i požárnické sporty a vše, co se točí kolem první pomoci.

Baví mě vymýšlet nové hry a aktivity a pak je s dětmi společně testovat. Ráda chodím na výlety, nejraději do přírody, kde zdolávám hory a kopce. Když jdeme na výlet, hledáme, zda v okolí nejsou nějaké kešky, které bychom mohli odlovit. Před každou cestou do neznáma také pátrám, jestli nejsou v okolí jeskyně – ty je totiž vždy potřeba prozkoumat. :)


Tanečky, které jsme točili pro děti v době pandemie.

Moje aktivity

Zdravokurz zima 2023
Kurzy a vzdělávání
Více info
Termín
7.–11. 12. 2023
17:00–13:00
Místo
Věk
od 17 let
Kapacita
2 / 24
volná místa / kapacita
Cena
4 500 Kč
Upřesnění ceny najdete po kliknutí na "Více info"
Záchranáři Labyrint 3
Termín
Středa
17:00–18:30
Místo
Věk
13 - 17 let
Kapacita
4 / 15
volná místa / kapacita
Cena
1 200 Kč
za pololetí
Záchranáři Labyrint 1
Termín
Středa
17:00–18:30
Místo
Věk
6 - 8 let
Kapacita
2 / 10
volná místa / kapacita
Cena
1 200 Kč
za pololetí
Záchranáři Labyrint 2
Termín
Středa
17:00–18:30
Místo
Věk
8 - 12 let
Kapacita
1 / 10
volná místa / kapacita
Cena
1 200 Kč
za pololetí
Kurz pro lektory první pomoci
Termín
Čtvrtek
18:15–21:30
Místo
Věk
16 - 26 let
Kapacita
5 / 10
volná místa / kapacita
Cena
50 Kč
za pololetí
Taneční školička Píďalky 1
Termín
Pondělí
16:00–17:00
Místo
Věk
3,3 - 4,5 let
Kapacita
3 / 17
volná místa / kapacita
Cena
1 200 Kč
za pololetí
PoškoLab - čtvrtek
Termín
Čtvrtek
12:50–14:30
Místo
Věk
6 - 12 let
Kapacita
18 / 20
volná místa / kapacita
Cena
150 Kč
za pololetí
    © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: cf5a84a
    (Changelog)