1. Lužánky
  2. Zaměstnanci
  3. SVČ Lužánky Brno

Barbora Karpíšková

Pedagog volného časuLiška

barbora.karpiskova@luzanky.cz

O mně

Od mala jsem díky rodičům kroužkové dítě. Chodila jsem na přírodovědné výpravy, do turistického oddílu, hrála divadlo nebo paličkovala. Vše mi dalo do života důležité zkušenosti, které jsem často využila na velmi nepravděpodobných místech. Hlavní ale byla vždy láska k přírodě, příběhům a poznávání nových lidí. Nebála jsem se tak odjet studovat do ciziny nebo cestovat a hledat cesty jak propojovat lidi se stejným zájmem na společných projektech. 

Největším koníčkem pro mě jsou ale posledních 15 let jeskyně a příběhy v nich ukryté. Učaroval mi Moravský kras, který jsem měla od mala kousek za domem. Vím, že je v něm ukryto spoustu nádherných míst, které většina turistů nevědomky mine. Jeskyně jsou poslední bílá místa na mapě světa a to v nás vyvolává touhu po dobrodružství a fantazijní představy. Když je ale poznáme blíže, zjistíme, že jejich kouzlo nezmizelo a příběhy jsou překvapivější, než jsme čekali. 

Studovala jsem na divadelní fakultě JAMU a dva roky ve Slovinsku. Do Lišky se vracím po rodičovské dovolené, kterou jsem trávila s mými dvěma syny hlavně v přírodě mezi Soběšicemi a Bílovicemi. 

Já a Lužánky

V Lužánkách se pohybuju od mala. Byla jsem členem tábornického oddílu Vlčata Bystrc a vedla jsem několik let jeskyňářský oddíl Skalní duchové. 

Na Lužánkách oceňuji, že dávají možnost realizovat aktivity a projekty, které jsou nové a neokoukané. Také, že vždy hledají způsob jak nabídnout kroužky a tábory i účastníkům, kteří potřebují speciální přístup. 


Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

    Pracoviště v Lužánkách

      © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
      Verze: b3f5ced