1. Lužánky
 2. Zaměstnanci
 3. SVČ Lužánky Brno

Eva Petrášová

Administrativa, pedagog volného časuLouka

petrasova@luzanky.cz
Eva Petrášová

O mně

Narodila jsem se v Brně na Vinohradech. Od malička jsem věděla, že bych jednou chtěla jít studovat na vysokou školu, ale nikdy jsem vlastně nevěděla na jakou. :-) Když přišlo na volbu střední školy, otevřela jsem katalog a zapíchla do něj prst. Vyšla z toho Střední zdravotnická škola, obor Oční technik. Po úspěšném vystudování jsem opět nevěděla, kam na vysokou. Tady už moje metoda s katalogem nefungovala, proto bylo rozhodování o to horší. Nakonec jsem zakotvila na Masarykově univerzitě, Filozofické fakultě, obor Informační studia a knihovnictví. V průběhu studií jsem si uvědomila, že se vlastně tak trochu nudím. V tu chvíli přišel od kamarádek návrh, že jdou dálkově studovat na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně Sociální pedagogiku a jestli se nechci přidat. V tu ránu jsem studovala dvě vysoké školy a už jsem se rozhodně nenudila. :-) (pozn. Takovou hloupost už v životě neudělám.)

Mimo studia, jsem se od 15 let věnovala dětem jako dobrovolník ve spolku Pionýr. A protože jsem na oddílové dítě byla už trochu stará, tak jsem nastoupila rovnou jako instruktorka. Nikdy bych neřekla, že mě bude tato práce bavit, ale vydržela mi až do současnosti. Sice už nemám čas vést oddíl, ale na skupině jsem pořád aktivní.

Já a Lužánky

Do Lužánek, respektive na Louku, jsem se dostala jako externistka v roce 2011. A to díky kamarádce z Pionýra Katce Kuřilové (Konečné), která hledala pomocníky na tábory, akce a výukové programy. 

V roce 2014 mi přišla nabídka na nově otevřené místo administrativního pracovníka, na kterou jsem kývla. A tak jsem zakotvila zpět na Vinohradech na základní škole, kterou jsem navštěvovala jako malá. :-)

Protože jsem v té době stále pracovala dobrovolně s dětmi, nechtěla jsem si tuto činnost "tahat do práce". Proto pro mě byla administrativní práce dobrá volba. Ale člověk míní a život mění, a já jsem v roce 2019 nastoupila na část úvazku jako pedagog. V roce 2020 jsem zdědila kroužky a akce po Katce Kuřilové, která odešla na mateřskou dovolenou.

V tuto chvíli vedu kroužky cukrář a vaření, kurzy adventních věnců, Sushi a Indická kuchyně, výukové programy pro základní školy a mám na starosti příměstské a pobytové tábory pro mladší děti. A když je potřeba supluju co se dá. :-)

Nejvíce mě naplňuje úsměv spokojených dětí.

Moje zájmy

Turistika, cestování, výlety, čtení, ruční práce, filmy a seriály, divadlo, vaření.

Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

  Pracoviště v Lužánkách

   © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
   Verze: b3f5ced