1. Lužánky
 2. Zaměstnanci
 3. SVČ Lužánky Brno

Tomáš Mohapl Doležal

Pedagog volného času, divadlo, geocaching, programy pro školy, kurzyLegato

tom@luzanky.cz
Tomáš Mohapl Doležal

O mně

Do Brna jsem přišel jako chlapec z Vysočiny s odhodláním stát se učitelem matematiky. Studia na pajdáku jsem úspěšně dokončil - papír na to mám. Ale vzhledem k tomu, že jsem dělal amatérské divadlo, jezdil jako vedoucí na tábory a rád, zakotvil jsem profesně ve volnočasovém centru. Doplnil jsem i další studia dramatické výchovy a dramaterapie. Jen ten doktorát z pedagogiky mi zatím uniká. Ku prospěchu mé stávající profese pedagoga volného času a mnou nabízených aktivit je i to, že jsem poučeným návštěvníkem biografu, fanoušek filmových i divadelních festivalů a dílen, vojenský kuchař, trpělivý domácí kutil, dobrovolná zdravotní sestra, nadšený turista, cestovatel a kochající se řidič.
Aby každý den byl jiný.

Já a Lužánky

V revolučním roce 1989 jsem jako student pajdáku navštívil kurz dramatické výchovy ve Středisku volného času Lužánky, vedený Silvou Mackovou a Danou Svozilovou. Od té chvíle mi dramatická výchova učarovala a Lužánky se pro mne staly místem s neuvěřitelným magnetizmem. Spojení divadla (jednoho z mých koníčků), výchovy a vzdělávání (mé profesní ukotvení) mi smysluplně zarámovalo moje profesní ale i osobní zacílení. Spojení zájmů a profese se mi promítá i do dalších aktivit: turistika - geocaching, kutilství - rukodělné kroužky a další... Jsem "skoro" všeho schopen.

Kromě volnočasové klasiky (kroužky, tábory) lektoruji se svými kolegy i výukové programy pro školy zaměřené na divadlo, film, literaturu, historii, lidské soužití, dokonce i na matematiku. 


Moje metodika

Dramatická výchova, zážitková pedagogika a vše další, čím se dá kreativně poznávat svět - učit se skrze umění, s uměním i o umění.

Proč ke mě

Jestli vás také baví hledaní a objevovaní, pojďte do toho se mnou. Kromě divadla taky rád pracuji rukama, chodím do přírody a hraju rád různé hry.

Perlička

Mám dvě příjmení - jedno po rodičích a druhé s úcty k mojí ženě.

Moje zájmy

Rodina, divadlo, četba, dokumentární film, turistika, poslech rozhlasu.

Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

  Pracoviště v Lužánkách

   © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
   Verze: 6f63d18