Anna Königová

Vedoucí oddělení, tvořivé kroužky, spolupráce se školamiRukodělný ateliér

Anna  Königová

Já a Lužánky

Už v dětství jsem začala navštěvovat rukodělný kroužek – Dívčí klub u Evy Horké. Do kroužku jsem chodila tak dlouho, že jsem prakticky plynule přešla z návštěvníka k vedoucímu kroužku. Nabídka vést rukodělně zaměřené oddělení v Lužánkách ke mně přišla rok před ukončením vysoké školy. Přesto, že mám vystudovanou ekonomii, ráda jsem ji přijala. Práce zde je každý den jiná, kreativní a smysluplná, a to mě baví.


V Lužánkách nyní vedu oddělení Rukodělný atelier a zajištuji spolupráci se ZŠ Vejrostova, Křídlovická a CMCZŠ Lerchova. Pokud si s někým z oddělení mailujete, často jsem to já :-)


Moje metodika

Při práci s dětmi i s dospělými ctím tři zásady. Tou první je kvalitně vysvětlit proces tvorby, ale zároveň nechat volnou ruku. Druhou zásadou je rovnocenný přátelský přístup, který se mi velmi osvědčil. Třetí zásadou je užitečnost výrobku.


Vzhledem k tomu, že se návštěvníci mých kroužků, kurzů a dalších akcí často vracejí, je potřeba přemýšlet nad náplní tak, aby se neopakovala. Jednotlivá témata tvořím během letních prázdnin, protože v této době mám (alespoň dle mého názoru) nejlepší nápady. Následně u nás doma proběhne něco jako „rodinný brainstorming“, kdy s velkým zapálením vymýšlíme, co a jak zlepšit.

Proč ke mě

Ráda se věnuji mimo tradičních řemeslných technik také novinkám. V současnosti je to například výroba domácí kosmetiky. Vážím si tradic, současně se ale snažím držet krok s dobou. Svým kurzistkám proto vymýšlím náplň tak, aby byly jejich výrobky užitečné a buď tradiční, anebo právě v souladu s aktuálními trendy. 

Perlička

Mojí nejoblíbenější rukodělnou aktivitou je výroba domácí přírodní kosmetiky. Na toto téma jsem napsala i knihu - Kosmetická kuchařka a vedu o výrobě domácí kosmetiky blog www.annapotuckova.cz, takže pokud hledáte inspiraci ke tvoření, neváhejte a prozkoumejte ho ;-)

Moje zájmy

Výroba domácí kosmetiky, spravování blogu o domácí kosmetice, cestování, snowboarding a skitouring
  • galerie
  • galerie
    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: f348d68
    (Changelog)