Jóga v srdci Kopanic

Kurzy a vzdělávání | sedmidenní jógový kurz v Surya centru v Brestové

Jóga v srdci Kopanic
Termín
14.–21. 8. 2024
Začátek: 10:00 Konec: 16:00
Místo
Surya centrum, Brestové 1282, 91642 Moravské Lieskové, www.suryacentrum.sk

Věk
od 18 let
Kapacita
8 / 16
volná místa / kapacita
Cena
8 800 Kč
lektorné, ubytování, strava
Jóga v srdci Kopanic
Intenzivní sedmidenní jógové soustředění s lektory tradiční jógy, citlivým a podpůrným doprovodem člena hudebního uskupení Mantrovníci.

Praxe zahrnuje: ranní rozcvičky s ásanami, pránájámu, koncentrační a energetizační fyzická cvičení, řízené meditace, hluboké jógové relaxace, satsangy, zpěvy bhadžan a manter.

Surya centrum je místo vhodné pro hluboké usebrání - leží na náhorní plošině, v jižním cípu moravských Kopanic. Součástí zahrad a vybavení je biotop, vhodný pro letní osvěžení a sauna pro zahřátí :-)

Probíhá zde 3x denně vegetariánská strava připravena z místních, permakulturních zdrojů.

Průvodci vám budou:

Alice Jankovcová ze Strakonic,
která s otevřenou náručí předává svému jógovému okolí přímou stezku k očistě a osvobození. Alice je kraniosakrální terapeutkou, ráda probouzí vědomí skrze hloubkovou relaxaci (jóganidra), vedené meditace a nejrůznější koncentrační a energetizační cvičení. Ty jí byly předány jógovými průvodci v „Československu“, ve švýcarským Zinalu či během mnoha pobytů v indických ášramech a na tamních silových místech. Techniky však vnímá jako pouhé nástroje, jak vědomě probouzet již manifestovanou dokonalost v nás.

Lukáš Vídenský
je muzikant ovládající několik nástrojů a svůj hlas. Ve své osobě spojuje zájem o hudbu a spiritualitu. Duchovní inspiraci čerpal u mnoha duchovních průvodců, ale významný zdroj, který jej stále provází, našel v ášramu v jižní části Indie, ve státě Kerala u Mahaswi Tathaty a jeho žáka, indického mnicha, učitele tantry maitrího Ritodgaty. V Indii strávil několik měsíců, které přirozeně využil ke studiu tradiční indické hudby.

U Petra Blahy
se zájem o tradiční pojetí jógy spojil s jeho profesí. V roce 2014 převzal jógové oddělení ve Středisku volného času Lužánky v Brně. Vede v Brně pravidelné jógové
kurzy, pořádá pobytové akce i letní jógová soustředění v tuzemsku i zahraničí. Ve spolupráci s Unií jógy z. s. organizuje školení učitele jógy III. třídy. V roce 2020 podnikl s Alicí a skupinou slovenského učitele jógy Gejzou Timčáka cestu do Indie.
  • galerie
  • galerie
Petr  Blaha
Administrativní kontakt, hlavní vedoucí
Více o mně

Podobné aktivity

15.–19. 7.

Sochařské sympozium 24

Volná místa
Kurzy a vzdělávání
2.–4. 8.

Točení II.

Přijímáme náhradníky
Kurzy a vzdělávání
27. 2.–31. 8.

Individuální příprava ke kojení a péči o miminko

Volná místa
Kurzy a vzdělávání
Zpět na aktivity
    © 2024 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: c54ce65
    (Changelog)