1. Lužánky
  2. SVČ Lužánky Brno

Ježíškova zahrada

Akce | Advent na Lesné "bez kontaktu"

Ježíškova zahrada
Termín
29. 11. –23. 12. 2021
12:00–23:59
Věk
bez omezení
Kapacita
bez omezení
Cena
zdarma
Ježíškova zahrada
Bohužel ani předvánoční období roku 2021 není vstřícné ke společným aktivitám. Stejně jako loni chybí o adventních nedělích možnost setkat se u tradičního tvoření a mikulášsko-čertovského radování v rámci Adventu na Lesné. Nedejme si však vzít sounáležitost alespoň v rámci v rámci rodin a svých nejbližších a hledejme jiné možnosti ke společným zážitkům .
Třeba v rámci alternativní nabídky lužáneckého pracoviště Lesná na Milénově ulici pod souborným názvem
JEŽÍŠKOVA ZAHRADA
Přijďte si v průběhu adventního období prohlédnout dřevěný zahradní betlém nebo se zapojit do drobných vánočních aktivit, včetně Mikulášské procházky...
DEKORACE NA STROMEČEK - přineste svou vlastnoručně udělanou ozdobu a zavěste ji jako dárek Ježíškovi na stromeček u betléma. Může to být baňka, vločka, šiška, sušený pomeranč či jiná přírodnina …
JEŽÍŠKOVA POŠTA – napište svůj dopis Ježíškovi a vhoďte jej do schránky umístěné na dřevěném kostelíku. Dopis můžete přinést z domova nebo jej vytvořit přímo na místě (obálky, tužky a papíry připraveny). A nezapomeňte zazvonit na zvonek ve zvoničce!
CESTA ZA SVĚTLEM – prohlédněte si vystavené keramické svícny malých i velkých autorů - účastníků keramických kroužků a kurzů výtvarného oddělení. Od 6. prosince bude navíc součástí drobná aktivita - podrobnosti naleznete přímo na zahradě poblíž vlastní výstavy.
VÁNOČNÍ STROM PŘÁNÍ PRO ÚTULEK TIBET - Vánoce jsou mimo jiné také časem, ve kterém bychom, ostatně jako po celý rok, měli myslet na ty, kteří potřebují naši pomoc. Pro nás jsou to tentokrát menší i větší zvířátka v rodinném útulku Tibet nedaleko od Bučovic. Pokud cítíte, že byste rádi udělali dobrý skutek, můžete splnit některé z přáníček zavěšených na Stromu přání. Váš dárek, odevzdaný na recepci, pak rádi do útulku doručíme…
POŽEHNANÉ SVĚTLO – 23. listopadu požehnal otec Didak na zahradě fary v Židenicích ohni. My ho potom opatrně převezli na Lesnou. Oheň je příslibem návratu světla a konce tmavých dnů. Doufáme, že i náš symbolický a požehnaný oheň bude tímto příslibem. Chcete-li si jej přenést domů, přineste si, prosím, skleničku nebo lucerničku se svíčkou. A na naší recepci si můžete svíčku zapálit.
VÁNOČNÍ SVÍCEN NA E-SHOPU - když už jste nemohli vy k nám v rámci tvořivé adventní neděle, můžeme alespoň „my k vám“ v podobě balíčku s vánočním tvořením. Svícen na vánoční stůl najdete po celé adventní období (do vyprodání zásob) na našem e-shopu.

MIKULÁŠSKÁ PROCHÁZKA - namísto mikulášsko-čertovských radovánek vás zveme na Mikulášskou procházku po okolí pracoviště Lesná. Čekají vás otázky, úkoly, zábava i sladká odměna. Podrobnosti sledujte na lužáneckém webu.
Romana  Latová
Administrativní kontakt, hlavní vedoucí

Romana Latová

romana.latova@luzanky.cz
Více o mně

Podobné aktivity

29. 5.
17:00–18:00

Arteria

Volná místa
Akce
1. 2.–31. 5.

Kulička

Volná místa
Akce
2. 6.
16:30–18:30

Retropárty - zahradní slavnost

Volná místa
Akce
Zpět na aktivity

Máte zájem o novinky
z našeho světa zážitků?

Sledujte nás

    Pracoviště v Lužánkách

      © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
      Verze: c059ab1