Krotitelé materiálů

Rukodělné a výtvarné - práce s materiály (dřevo, kov, apod.)

Krotitelé materiálů
Termín
Úterý
16:00–18:00
Místo
Místnost
Legato - klub
Věk
7 - 15 let
Kapacita
1 / 10
volná místa / kapacita
Cena
1 400 Kč
za pololetí
Krotitelé materiálů
Nový polytechnický kroužek pro kluky i holky, ve kterém se děti naučí práci s různý materiály - se dřevem, kovem, papírem, pryskyřicí,...

Kroužek je rozdělen do čtyř hlavních bloků. V rámci každého bloku na děti čeká jeden velký projekt, jehož výsledkem budou funkční výrobky, které si děti odnesou domů. Každému projektu bude věnován dostatečný čas, aby každý účastník mohl pracovat ve svém tempu a zpracovat i detaily všech výrobků. Pro rychlejší účastníky budou připraveny další kratší aktivity.

V ceně kroužku je zahrnut veškerý materiál a pronájem kovárny.

Náplň jednotlivých bloků:
Trápí Tě otázka KOLIK JE? A nebo si chceš pouze vyzkoušet chvíli pracovat rukama a vytvořit něco jedinečného a originálního? Tak s námi přijď zkrotit ČAS!
Na začátku budeme každý držet v ruce kus dřeva a hodinový strojek. Během čtyř setkání si budeme se dřevem hrát, budeme ho brousit, opracovávat, natírat...budeme do něj vrtat, vypalovat, dlabat... A na závěr si každý odnese výtvor, který bude šlapat jako hodinky!

VYLEJ TO! Epoxidová pryskyřice je materiál, který nám umožňuje zalévat nejrůznější předměty do křišťálově čirého a pekelně tvrdého “obalu”. Zalít se dá opravdu cokoliv, od vysušených květin přes nejrůznější kovy až po oblíbenou hračku. My si vyzkoušíme pryskyřici v kombinaci se dřevem, vytvoříme prostor na vylévání, zvolíme jeho obsah a vytvoříme tak jedinečný objekt, který nám bude sloužit například jako stojánek na telefon či tablet. Několik různých technik a materiálů nám zaručí, že bude práce kreativní, poutavá a jedinečná.

NA KOVÁRNĚ V tomto kurzu rozpálíme na zahradě Legata výheň a v potu tváří za zvuku kovadliny zkrotíme nezkrotné železo. Čtyři setkání se budeme věnovat základním kovářským technikám a uvidíme, jakou nádheru vykováme.

TO JE GÓL Výsledkem tohoto kurzu bude vlastoručně vyrobená stolní hra, se kterou zabavíte sebe i své kamarády. Pracovat budeme se dřevem, textilem či papírem. Od prvotního návrhu herního plánu dojdeme až k plně funkční hře. Vyrobit si můžete například malý stolní fotbálek, dámu, divadlo…

Doplňující údaje

Školní rok: 2021/2022
Zařazení kroužku: práce s materiály (dřevo, kov, apod.)
Aneta  Tesařová
Administrativní kontakt, odpovědná osoba, vedoucí
Více o mně

Podobné aktivity

Pondělí
15:30–17:00

Dřevák - začátečníci

Přijímáme náhradníky
Kroužky
Zpět na aktivity
    © 2023 SVČ Lužánky | Identity & webdesign by steezy.studio. | Realization by Inuits.
    Verze: cf5a84a
    (Changelog)