Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět

Kurzy a vzdělávání

Další info
Kurzy a vzdělávání

V průběhu roku nabízíme pro veřejnost jednorázové i víkendové vzdělávací kurzy, dílny a odborná setkání. Pro pedagogy pořádáme také vzdělávací kurzy akreditované MŠMT.

Rytmy s africkými bubny a body percussion

Možno hradit ze Šablon II

věk 18+
místoLidická - Brno-střed
místnostÁšram
termín
13.3.2020 9:00 - 13:00
27.3.2020 9:00 - 13:00
(více..)
cena 1 500 Kč
volná místa 13 (z 16)
číslo akreditace
Tento kurz je akreditován MŠMT
26164/2018-1-752 -13
Akreditovaný
Kurz je akreditován MŠMT.

Kurz poskytne účastníkům vzdělání v oblasti forem a metod tvůrčího vyjádření. Na základě praktické zkušenosti budou pedagogové schopni přenést získané dovednosti do vlastní pedagogické praxe a vést žáky k tvůrčímu vyjadřování myšlenek, zážitků a emocí.
Kurz hry na africké bubny a body percussion je zaměřen na práci ve skupině, ale také na rozvoj individuality a sebevyjádření. Na začátku budou klienti seznámeni s technikou hry na africké bubny (sólové djembe, basové kenkeni, sangbany, dunduny). Využijeme jednoduchých rytmů, díky kterých se klienti lehce naučí základy této techniky. Dále budeme hrát společné rytmy a učit se tak vnímat společnou skupinovou hru. Tématy jsou: schopnost udržet si svůj vlastní rytmus, vnímat rytmus druhého člověka, reagovat na společnou dynamiku a kontinuitu hry. Prostor bude dán také improvizaci a vlastnímu individuálnímu projevu. Seznámíme se a do hry použijeme také další perkuse - balafon, yabaru a další nástroje. Bonusem této práce je uvolnění napětí a načerpání energie.
Body percussion je vydávání rytmických zvuků na své vlastní tělo a svým hlasem. Seznámíme se s několika způsoby, jak své tělo rozezvučit a budeme vytvářet rytmické variace. Opět zde bude prostor na společnou hru i na individuální kreativní projev. Zaměříme se zde také na práci s dechem a hlasem. Budeme využívat techniku body percussion jako komunikační neverbální prostředek a vyzkoušíme si různé způsoby této komunikace a vyjadřování.
Kurz je určen pro pedagogy volného času a učitele - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů.
Školení je vhodné do Šablony II. – 2.VI/4j - kulturní povědomí a vyjádření a odpovídá její náplni.
Termín: 13.+27.2.2020 , 9:00-13:00 (2 * 4hodiny)
Lektorka: Mgr. Věrka Bělehrádková
Místo konání: SVČ Lužánky, Lidická 50, 658 12 Brno
Cena: 1 500 Kč
Délka kurzu: 8 h