Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět

Kurzy a vzdělávání

Další info
Kurzy a vzdělávání

V průběhu roku nabízíme pro veřejnost jednorázové i víkendové vzdělávací kurzy, dílny a odborná setkání. Pro pedagogy pořádáme také vzdělávací kurzy akreditované MŠMT.

Contemporary moderna - workshop v rámci festivalu TANCESSE 2019

Přihlásit
věk 16-80 let
místoLidická - Brno-střed
místnostSál
termín
    01.6.2019 10:00 - 12:00
cena 250 Kč
volná místa 15 (z 15)

Hodina se skládá z úvodního rozehřátí a následného cvičení na uchopení rovnováhy, kreativity pohybových impulzů, využívání váhy a práce se zemí. Snahou není jen práce s formou, nýbrž uvědomování si sebe a tohoto procesu pozorování samotného. Cítění těla v prostoru, objevování jeho dynamických možností ke zjednodušení a osvobození pohybu. Hodina je založena na zkušenostech s odlišnými styly contemporary, moderních technik Graham a Limon, release, včetně floorwork a jógy. Fokus je na klouby a na ekonomické využití pohybu skrz analýzu směru, uvědomění si sekvencování-rozkládání pohybu, impulzů a plynulosti. Součástí je rovněž využití centra těla a vnitřních svalů ve smyslu usnadnění práce s energií a silou. Se silným centrem těla se můžeme hýbat plynule a ekonomicky na všech úrovních. Dalším bodem hodiny je vertikální pohyb: klouby, chodidla, nohy, ruce, páteř, zapojení Release techniky skrz specifický pohybový materiál. Posledním zastavením je pasáž zaměřená na pohyb do prostoru, změnu směrů a úrovní, využívání impulzů, sekvencování, toku a stavby závěrečné pohybové fráze. Celou hodinu zakončíme strečingem, abychom předešli zranění.

Lektor: Martin Dvořák
Tanečník, režisér, choreograf.
Již od roku 1988 trvale spolupracoval s brněnským Národním divadlem na představeních opery a baletu. V roce 1996 získal částečný úvazek jako člen baletního souboru ND v Brně. Po ukončení studia nastoupil do prvního profesionálního angažmá do Laterny Magiky v Praze. V květnu a červnu 2012 absolvoval studium hatha jógy v Indii / Himalaja-Pradesh. V roce 2013 ukončil magisterské studium Movement Research na Anton Bruckner Privat Universität v Linzi.