Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena

Kurzy a vzdělávání - archiv

Řezbářský kurz - sobota

Udělej si vlastní dřevěnou misku, sošku, hračku, reliéf - aneb celý den s vůní dřeva.

věk 12+
místoKuchyňka RV, Klubovna 21
termín
26.1.2019 9:00 - 20:00
(více..)
cena 1 300 Kč
(dospělí 1300 Kč, děti (12-18 let), studenti a senioři 900 Kč)
cena zahrnuje materiál, vedení, drobné občerstvení
volná místa 0 (z 3)

Zveme Vás na ŘEZBÁŘSKÝ KURZ s řezbářem a truhlářem Markem Vodičkou ( www.drevene-kliky.cz /)! Přijďte se ponořit do tvořivé atmosféry a za vůně dřeva si vyřezat vlastní mísu, sošku, reliéf či jiný výrobek Vašemu srdci blízký.

Jsou zváni nejen dospělí, ale také jejich děti od 12 let. Pokud plánujete přihlásit na kurz sebe i dítě, přihlašujte se, prosím, zvlášť. Děti 12-18 let, studenti a senioři mají na kurz nižší cenu - 900 Kč.

Po přihlášení napište, prosím, na e-mail , o jaký předmět budete mít zájem (miska, soška, hračka, reliéf, kříž, meč...).**

NA ŘEZBÁŘSKÝ VÍKEND VÁM RÁDI VYSTAVÍME DÁRKOVÝ POUKAZ

Pozor, je potřeba počítat s tím, že řezbářství patří mezi fyzicky náročnější aktivity :-)

Co se naučíte? S jakým nářadím budeme pracovat?
Vyřezávat budeme misku, lžíci, hračku pro děti, autíčko, rytířský meč, ozdobný reliéf na zeď, šperk, prstýnek nebo přijít s jiným vlastním projektem. Zkušenější řezbáři mohou pracovat na loutce nebo sošce.

Pracovat budeme s jednoduchým nářadím: dláty, paličkou, rašplí, pilníkem, pilkou a řezbářským nožíkem, a to převážně s měkkým, lipovým dřevem. Ti odvážnější mohou zkusit tvrdší dřeviny: ořech, třešeň, břízu, jasan nebo jilm.

Veškeré nářadí dostanou účastníci kurzu zapůjčené. Polotovar Vám připraví lektor, takže si kromě radosti z práce rukama nemusíte brát nic. Na místě bude možné koupit si řezbářské nožíky, drobnější dláta, brousky a kousky dřeva pro další, samostatné tvoření.

Ukážeme si možnosti broušení nástrojů. Dozvíte se leccos o různých dřevinách, vyzkoušíte si, jak různě se řezbají, jak je rozeznávat a až zažijete, jaká je bříza, jaký je jasan a proč je vám bližší to či ono, možná se dozvíte něco nového taky o sobě. Nebo začnete přemýšlet, z jakého dřeva si nechat vyrobit rodinný stůl, postel, kuchyň a tak dál…

Komu je kurz určen?
Kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří už mají s vyřezáváním zkušenost. Přijít mohou dospělí a děti od 12 let. Mladší děti mohou přijít pouze v doprovodu rodičů po domluvě. Pozor, kurz patří k těm fyzicky náročnějším (záleží však na Vašem projektu).

časy - můžete se přihlásit na více kurzů zároveň a tvořit tak déle větší projekt:
- v pátek začínáme v 16:00 a budeme pracovat do 20:00
- v sobotu se sejdeme v 9:00 a budeme pracovat do 20:00
- v neděli se sejdeme v 9:00 a budeme pracovat do 20:00

Slovo pana Vodičky:
O čem si můžeme povídat, co se dozvíte aneb Líná huba, holé neštěstí
Mezi řečí, třeba u oběda, Vám mohu vyprávět o tom, jak jsme se ženou a kamarády stavěli náš slamáček, o všeličems kolem dřeva: jak dlouho zraje, aby se z něj dalo vyřezávat a nepopraskalo, kde ho sháním, jaká dlátka jsou vhodná a proč nekupovat sady anebo o tom, proč je pro mne důležité žít v komunitě a jak mi dřevo zachránilo život během studií na Akademii sociálního umění Tabor: www.akademietabor.cz