Registrace

Účty z předchozí verze webu jsou stále platné

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky a se zpracováním osobních údajů podle § 28 odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, a podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Abyste mohli přihlašovat sebe či děti na aktivity, vyplňte prosím do svého profilu jméno, příjmení a telefonní číslo. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět na seznam

Výukové programy

Další info
Výukové programy

Aktuálně jsme pro vás připravili:
Tematický týden Rande s historií 19.-23. února 2018.

Ještě jste u nás nebyli?
Přečtěte si, proč si vybrat výukový program v SVČ Lužánky.

Živá knihovna o uprchlictví a migraci

věk SŠ a gymnázia
(3. a 4. ročník SŠ)
termín
    únor - červen
cena 40 Kč
délka programu 90 minut
oblast a téma Multikulturní výchova
Osobnostní a sociální výchova
vyučovací předměty Občanská nauka, ZSV
Cizí jazyk
Zeměpis, vlastivěda

Lužánky - středisko volného času hostí každým rokem skupinu zahraničních dobrovolníků Evropské dobrovolné služby. V tomto výukovém programu dobrovolníci představí téma uprchlictví a migrace z úhlu pohledu své země původu (např. Arménie, Černá Hora, Francie, Chorvatsko, Makedonie, Německo, Nizozemí, Rusko, Španělsko, Ukrajina, Velká Británie) a také svého osobního postoje, a to formou „živé knihovny“ – každý dobrovolník bude představovat samostatnou živou knihu s vlastním příběhem, do které studenti budou moci nahlédnout a „číst“ si v ní formou společného dialogu.

Každý dobrovolník nabízí toto téma z jiné perspektivy, vycházející z jeho osobních zkušeností, motivací a situace a kulturního zázemí země, ze které pochází.

Program probíhá v angličtině.

Cíle programu

Studenti se osobně setkají s lidmi pocházejícími z jiného kulturního prostředí a povedou s nimi dialog v anglickém jazyce. Studenti mohou porovnat názory a postoje dobrovolníků s jejich vlastními názory a domněnkami o tématu migrace a uprchlictví, srovnat a diskutovat situaci v ČR se situací v zemích původu dobrovolníků. Studenti se dozví o Evropské dobrovolné službě jako o možnosti poznávání cizí země a neformálního učení.

  • Kontakt

    Hana Klenovská
    tel. 724 200 131
    e-mail: evs@luzanky.cz