Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné
Zpět

Pro školy a školky 2022/2023

Další info
Pro školy a školky

Adaptační program Na stromě

1,5 denní adaptační program vytvořený na míru nově vzniklým třídám ZŠ, který cíleně zapojuje děti, pedagoga i rodiče.

věk 1. stupeň ZŠ
(1. třídy ZŠ)
místo Lesná - Brno-sever
termín
    Září - říjen
cena 500 Kč
délka programu 12 hodin
oblast a téma Osobnostní a sociální výchova
Primární prevence a zdraví
Pohybové a sportovní aktivity
vyučovací předměty Třídní učitelé
Občanská nauka, ZSV

Celý program máme rozdělený do 3 bloků:

Vzájemné poznání v okolí školy (1. den 8:00 - 12:30 hod)
Program probíhá v blízkém okolí školy a hlavním cílem je naladění se na sebe. Žáci se seznámí se svými novými spolužáky a s okolím školy. Naučí se vnímat maličkosti ve světě kolem sebe pomocí dětské spontanní hry. Na konci pojmenují svůj největší zážitek z uplynulého dne. V případě zájmu lze v tomto bloku nastavit nově vzniklá pravidla třídy.

Velká hra v Lanovém centru (2. den 8:00 - 12:30 hod)
Program probíhá v Lanovém centru PROUD a jeho okolí. Děti si vyzkouší překonat své osobní hranice a budou spolupracovat na společném úkolu. Dozví se zajímavé informace o některých zvířatech žijících v lese. Naučí se základní informace o životě na stromě. V případě špatného počasí máme v záloze i tzv. "mokrou variantu" programu ve středisku volného času Lužánky, kde máme k dispozici velký sál.

Společný oheň (2. den 16:00 - 19:00 hod)
V poslední části programu pohodovou formou zapojujeme rodiče. Cílem je společný a příjemně strávený čas u ohně. Neformální seznámení paní učitelky, rodičů a dětí. Děti společně s instruktorem převypráví uplynulé dva dny, popíší největší zážitky a nachystají překvapení pro paní učitelku. Rodiče se navzájem poznají v neformálním prostředí navzájem i s paní učitelkou. Zažijí příjemné odpoledne s dětmi. Ideální je udělat oheň v blízkosti školy, pokud to ale není možné, tak můžeme nabídnout ohniště nedaleko Lanového centra.

Cíle programu:
Hlavním cílem programu je pomoci dětem v 1.třídě ZŠ, aby poznaly své spolužáky a hned od začátku školního života se cítili dobře v novém prostředí. Dílčími cíli jsou aktivní zapojení třídního pedagoga do nového kolektivu a společné seznámení rodičů v neformálním prostředí. Po celou dobu využíváme prvky zážitkové pedagogiky. Od začátku do konce realizace velmi úzce spolupracujeme s třídním pedagogem. Děti během celého programu provází maskot, kterého si po skončení mohou nechat. Zpětnou vazbu a ohlédnutí za zážitky realizujeme jako "tablo", které postupně vzniká a děti si ho po skončení mohou vyvěsit jako vzpomínku na společně strávené chvíle.


Kontakty

Adaptační program Na stromě