Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět

Výukové programy 2019/2020

Další info
Výukové programy

Pro školy nabízíme výukové programy, které vytvářejí naši zkušení pedagogové volného času přímo ve spolupráci s učiteli. Ve výukových programech rozvíjíme a doplňujeme učivo všech stupňů škol, a zároveň umožňujeme učitelům nahlédnout na třídní kolektiv jinýma očima. Podívejte se do naší nabídky!
Nabídku pro školy jsme rozšířili
o pronájem Kluziště Lesná - info a ceník!

Kyberšikana

Program „Kyberšikana“ umožňuje studentům, aby se seznámili s tímto fenoménem. Naučí se různé metody "sebeobrany" a prevence.

věk 2. stupeň ZŠ
SŠ a gymnázia
místo Labyrint - Bohunice
termín
    během celého školního roku
cena 60 Kč
délka programu 2,5 hod.
oblast a téma Pro třídní učitele (vztahy v třídních kolektivech, řešení konfliktů apod.)
Mediální a filmová výchova
Primární prevence a zdraví
vyučovací předměty Výchova ke zdraví, sexuální výchova
Dramatická výchova

Program začíná diskuzí o komunikaci přes internet (s důrazem na sociální sítě) a jejích negativních a kladných stranách. Studenti popisují svoje zkušenosti.
Během programu se studenti rozdělí až do 10 skupin, ve kterých analyzují příběhy (každý příběh prezentuje 1 druh kyberšikany, od provokování po pronásledování). Analýza obsahuje čtení příběhu a rozhodování mezi 10 definicemi druhů kyberšikany. Studenti ve skupinách prezentují zbytku třídy svůj příběh. Následuje diskuze o tom, jestli skupina zvolila pro svůj příběh správný název kyberšikany, studenti komentují vlastní zkušeností, hledají podobné příklady atd.
Po diskuzi se studenti koncentrují na přípravu scénky/živého obrazu, který by měl prezentovat ideální řešení příběhu násilí, který studenti analyzovali. Po každé scénce/živém obrazu/ následuje diskuze, kde zbytek třídy a lektor komentují, jestli skupina zvolila ten správný druh řešení. Lektor upozorňuje na právní aspekty situace, normy a pravidla používání soc. sítí.
Přestávka
Studenti se seznámí s tím, co je to kyberhygiena a jak na prevenci kyberšikany. Studenti se rozdělí do menších skupin a analyzují, jak bezpečně používat internet, a tím řešit i prevenci kyberšikany. Každá skupina dostane jeden konkrétní problém, který musí vyřešit (ochrana soukromí doménových jmen, soubory cookies, používání silných hesel, šifrování dat, atd.) Studenti potom mají za úkol naučit zbytek třídy, jak vyřešit ten stejný problém.
Program končí reflexí. Každý student dostane papír s obrázkem smartphonu, na kterém ve formě příspěvku na Facebook/Instagram má napsat/nakreslit, co se na programu naučil, nebo co se mu líbilo/nelíbilo. Každý student prezentuje svůj příspěvek zbytku třídy.


Kontakty