Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět

Výukové programy 2018/2019

Další info
Výukové programy

Pro školy nabízíme výukové programy, které vytvářejí naši zkušení pedagogové volného času přímo ve spolupráci s učiteli. Ve výukových programech rozvíjíme a doplňujeme učivo všech stupňů škol, a zároveň umožňujeme učitelům nahlédnout na třídní kolektiv jinýma očima. Podívejte se do naší nabídky!
Nabídku pro školy jsme rozšířili
o pronájem Kluziště Lesná - info a ceník!

Kamarádka hlína

věk mateřské školy
(děti od 4 let)
místo Lesná - Brno-sever
termín
    Říjen-květen,pravidelně či jednorázově.
cena 90 Kč (V příp.pravidel. docházky 60 Kč za žáka.)
délka programu 60 min
oblast a téma Tradice a svátky roku
Výtvarné, rukodělné a keramické činnosti
vyučovací předměty Přírodověda, biologie
Výtvarná výchova

Obsahem je tvořivá dílna zaměřená na nejrůznější techniky práce s keramickou hmotou. V rámci pravidelné docházky si děti vyzkoušejí základní techniky práce s keramickým materiálem - jednoduchý výrobek modelovaný z ruky, stavbu výrobku z hádků, práci s pláty, reliéf. Seznámí se s plastickým zdobením i zdobením pomocí engob, glazur a barvítek. Při jednorázové návštěvě jsou téma i technika přizpůsobeny požadavkům pedagoga - lze vycházet např. z tradic a svátků roku (téma vánoční, velikonoční, dárek ke Svátku maminek...).

Cíle programu

U předškolních dětí je cílem zdokonalit jejich dovednosti v oblasti jemné motoriky. Vysvětlit jim základní pravidla práce s keramickou hmotou a naučit je tato pravidla aplikovat při vlastní tvorbě. Předat jim základní teoretické vědomosti o hlíně (přiměřeně věku) a úloze keramiky v životě lidí. Popsat, předvést a naučit je základní metody povrchové úpravy výrobků (glazury, oxidy, barvítka…) Na konci výukového programu dítě zvládne dokončit zadaný výrobek a uklidí po sobě pracovní místo.