Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět na seznam

Výukové programy

Další info
Výukové programy

Ještě jste u nás nebyli?
Přečtěte si, proč si vybrat výukový program v SVČ Lužánky.

Živá knihovna o uprchlictví a migraci

věk SŠ a gymnázia
(3. a 4. ročník SŠ)
místo Lidická - Brno-střed
U vás ve škole
termín
    únor - červen
cena 40 Kč
délka programu 90 minut
oblast a téma Multikulturní výchova
Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech
vyučovací předměty Občanská nauka, ZSV
Cizí jazyk

Lužánky - středisko volného času hostí každým rokem skupinu zahraničních dobrovolníků Evropské dobrovolné služby. V tomto výukovém programu dobrovolníci představí téma uprchlictví a migrace z úhlu pohledu své země původu (např. Arménie, Černá Hora, Francie, Chorvatsko, Makedonie, Německo, Nizozemí, Rusko, Španělsko, Ukrajina, Velká Británie) a také svého osobního postoje, a to formou „živé knihovny“ – každý dobrovolník bude představovat samostatnou živou knihu s vlastním příběhem, do které studenti budou moci nahlédnout a „číst“ si v ní formou společného dialogu.

Každý dobrovolník nabízí toto téma z jiné perspektivy, vycházející z jeho osobních zkušeností, motivací a situace a kulturního zázemí země, ze které pochází.

Program probíhá v angličtině.

Cíle programu

Studenti se osobně setkají s lidmi pocházejícími z jiného kulturního prostředí a povedou s nimi dialog v anglickém jazyce. Studenti mohou porovnat názory a postoje dobrovolníků s jejich vlastními názory a domněnkami o tématu migrace a uprchlictví, srovnat a diskutovat situaci v ČR se situací v zemích původu dobrovolníků. Studenti se dozví o Evropské dobrovolné službě jako o možnosti poznávání cizí země a neformálního učení.