Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Senioři

Podívejte se na aktivity, které jsou určené pouze účastníkům věkové skupiny 60 let a více. Jsou pro zájemce, kteří chtějí trávit čas s vrstevníky. Kroužek totiž není jen samotná činnost, ale také sociální kontakt s lidmi, se kterými si máme co říct.

Navštivte klub, kde navážete nová přátelství, dozvíte se spoustu zajímavostí a něco si vyrobíte. Můžete se věnovat výtvarné činnosti, pěstovat rostliny nebo chodit cvičit. Vždy budete mít jistotu, že tempo fyzické aktivity a výběr cviků bude přiměřený vašim potřebám.

 

KURZY PRO SENIORY 
2019/2020

Zajímají vás pohybové kroužky, ale nejste si jistí, jestli byste stačili mladším ročníkům? Rádi byste chodili na výtvarný kurz, ale cítili byste se lépe v kolektivu, který vám bude věkově blízký? Podívejte se na naše aktivity určené přímo pro účastníky, kterým je kolem 60 let a více.
 

„Na Lysce máme v nabídce klub pro seniory, kde připravujeme tematické dílny a workshopy. Vyráběli si třeba košíky, zdobili hedvábí nebo vánoční ozdoby. Senioři jsou vděční za jakoukoli aktivitu. Klub pro seniory má vždy naplněnou kapacitu. Ale když si zájemci zavolají v průběhu roku, vždy jim místo najdeme.“

Helena Jandíková,
Vedoucí pracoviště Lyska a vedoucí Klubu pro seniory


 


Cvičení a jóga

 

Jóga pro mírně pokročilé - seniorky 

 • ViaRa studio, Poštovská 3, Brno-střed
 • 1x týdně, věk 60+, cena: 1 400 Kč/pololetí
​​Jedná se o tradiční jógu, kde je fyzické cvičení prováděno v souladu s dechem a obohaceno nácvikem základních dechových technik. Součástí každé lekce je relaxace. Jsou zařazovány také prvky z meditačních technik, které vedou ke zklidnění mysli.

Pondělky 10:00 - 11:30


 

Cvičení seniorů I. a II. 

 • Lesná - Brno-sever
 • 1x týdně, věk 50+, cena: 600 Kč/pololetí
Hlavím cílem kurzu je osobní fyzická a psychická zdatnost. Nikoli sportovní výkony, ale mobilita – schopnost pohybu pro ADL (aktivity daily living – běžné denní činnosti), pro uchování soběstačnosti, jistoty, sebevědomí a také kvality života.


Pondělky 8:45 - 9:45

Čtvrtky 8:15 - 9:15


 

Hatha jóga A senior  

 • Lesná - Brno-sever
 • 1x týdně, věk 60+, cena: 1 000 Kč/pololetí
 

Klidné a pomalá lekce jógy, s cílem naučit se vnímat sami sebe, práci těla v jednotlivých pozicích a plynutí dechu. Jóga je pro seniory pobírající důchod.

Středy 19:00 - 20:15

Jóga pro seniory v Bystrci  

 • Klubák nám. 28. dubna 1/48, Brno-Bystrc
 • 1x týdně, věk 55+, cena: 900 Kč/pololetí
 

Povedou vás dva cvičitelé: matka (rovněž v seniorském věku) a její syn. Účast dvou cvičitelů umožní přesné předvedení cviků a zároveň dohled nad jejich bezpečným provedením. Rovněž lze tímto způsobem přihlížet k různé pokročilosti cvičících a nabízet různé varianty pozic.

Pondělky 9:30 - 11:00

 

Klasická jóga pro seniory  

 • Lidická - Brno-střed
 • 1x týdně, věk 50+, cena: 900 Kč/pololetí
 

Skupina je určena pro starší cvičenky, jak pro pokročilé, tak i pro úplné začátečnice. Cílem je prohlubovat získané znalosti a zkušenosti a u nových cvičenek postupně utřídit a vstřebat souvislosti.

Středy 9:00 - 10:30

 

Kreativní dílny


 

Art klub 50+  

 • Louka – Brno-Vinohrady
 • 1x týdně, věk 50+, cena: 1 200 Kč/pololetí
 

Prostor a čas je určen všem, kteří chtějí tvořit. Budeme se věnovat různým výtvarným technikám: čeká nás práce s keramickou hlínou, drátky, korálky, textilem či vlnou. Vyrobíme si dekorace a dárky pro sebe a své blízké. Přijďte načerpat nápady, radost a energii! 

Úterky  9:00 - 11:00

 

Klub kreativ pro dospělé 60+ - OBSAZENO

 • Lidická – Brno-střed
 • 1x týdně, věk 60+, cena: 1650 Kč/pololetí

Výtvarně – rukodělný kurz zaměřený na tradice, řemesla a moderní výtvarné techniky. Malba na hedvábí, grafika – suchá jehla, malba akrylem, šablonový tisk na textil, výroba šperků technikou cínování, korálkování, smaltování v pícce, pletení z pedigu, drátenictví, tiffany, skleněná mozaika, fusing.

Čtvrtky 9:30 - 11:30

Pátky 9:00 - 11:00
 


 

 

Společenská setkání


 

Pravidelná setkání seniorů 

 • Lány – Brno-Bohunice
 • 1x měsíčně, symbolické vstupné
 

Posezení s přednáškou a se vzpomínáním nad starými fotografiemi Brna, vždy s předem daným tématem (Bohunice, Židovské Brno, apod.). Součástí je i drobné občerstvení.

Příští setkání najdete zde.

 

Klub seniorů na Lysce 

 • Lyska – Brno-Nový Lískovec
 • 1x týdně – úterý 14:00-16:00, zdarma
 

Klub seniorů v Novém Lískovci se schází jednou týdně v době od října do května, kromě školních prázdnin a státních svátků. Je otevřený pro všechny, kteří mají zájem se potkávat, pro muže i ženy. V rámci klubu seniorů pořádáme výtvarné dílny, návštěvy divadel, zajímavé besedy.

Přijďte!