Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Vánoce s Lužánkami 2019

ZKRAŤTE SI ČEKÁNÍ NA JEŽÍŠKA

Jak si představujete pohodové Vánoce? Čas strávený s nejmilejšími, zvyky, tvořivé dílny, zimní radovánky a k tomu pohádky? V Lužánkách si s celou rodinou užijete kouzelnou adventní atmosféru ještě před příchodem Ježíška. Vyberte si, kde jsou vám Lužánky nejblíže, najdete nás na deseti místech v Brně a okolí. Více na luzanky.cz/akce.

 

.
 

 MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Zaslouží si vaše děti za uplynulý rok spíš dobroty a ovoce, anebo uhlí? To se ukáže ve čtyřech lužáneckých pracovištích v Bohunicích, v Bílovicích nad Svitavou, na Lesné a v Žabovřeskách. Těší se na vás Mikuláš, čert a anděl. Nezapomeňte na básničku!


 

1. 12.

Čertovské dovádění na Lánech

Spousta čertovských úkolů a pro hodné děti i mikulášský balíček. Přijďte si užít mikulášskou nadílku na Lány v Bohunicích. 

více...

 

1. 12.

Advent na Lesné – Mikulášská neděle

Mik, Miku, Mik, Miku Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Jakou další znáte říkanku nebo písničku? Společně si na Lesné zazpíváte, budete si hrát a tvořit. Dopolední i odpolední program je připravený pro předškolní děti od 2 do 5 let.

více...

 

4. 12.

Mikulášská nadílka na Lišce s RC Žirafa

V Bílovicích nad Svitavou chystá RC Žirafa ve spolupráci s lužáneckým pracovištěm Liška Mikuláškou nadílku pro děti od 2 do 7 let. 

více...

 

5. 12.

Zalátaný Mikuláš na Latě

Na Latě se můžete těšit nejen na nadílku a zpívání, ale také na dílnu tvořivou a voňavou. Ano, bude i pečení!

více...

  
.
 

 VÁNOČNÍ DÍLNY

K Vánocům v Lužánkách odjakživa patří radost z tvoření a z vlastního výrobku, který možná potěší vaše nejbližší pod stromečkem. Je libo náhrdelník či šperk z foukaných perel, krásné dárky ze dřeva, originální květináč nebo vlastnoručně vyrobený adventní věnec? Od konce listopadu až do půlky prosince můžete navštívit dílny na devíti lužáneckých pracovištích v Bohunicích, Bílovicích nad Svitavou, v Kohoutovicích, na Lesné, na Lidické, ve Starém Lískovci, na Vinohradech a také v Žabovřeskách.

 

20. 11.

Adventní věnce trochu jinak na Legatu

Připravte se na advent včas a v pohodě! Originální věnec si vytvoříte na Legatu už jedenáct dní před rozsvícením první svíčky.

více...

rybka_3.png

24. 11.

Advent na Lesné – tvořivá neděle

Na Lesné se letos chystá oblíbené tvoření! Malování keramiky, drátování, příprava vánočních ozdob a věnců, a to vše na „rybí téma“. S sebou si nezapomeňte brusle, ať odstartujete sezónu na Kluzišti Lesná, kde se představí i žongléři a žonglérky z Cirkusu LeGrando. A opět budete moct celý advent pomáhat! Přes Strom přání můžete obdarovat děti a maminky v tísni v azylovém Domě sv. Markéty v Brně.

více...

 

25. 11.

Tvorba dárků na Vánoce na Legatu

Zapomeňte na tlačenice v obchodech a zkuste letošní shánění dárků pojmout jinak! V kohoutovickém pracovišti Legato si odpočinete u výroby dárků ze dřeva, které jsou stejně osobitější a hodnotnější.

více...

 

27. 11.

Workshop výroba domácí kosmetiky v Labyrintu

Maminky, babičky, tatínci i dědečci určitě ocení, když si pod stromečkem rozbalí domácí přírodní krém na pleť a ruce, voňavé mýdlo nebo sůl do koupele. A ještě větší úsměv na tváři vykouzlíte, až obdarovaní zjistí, že jste to vyrobili vy sami!

více...

 

29. 11.

Rozsviťte si Vánoce na Lišce

Předvánoční elektrodílna na Lišce slibuje zábavu a dílko, které rozzáří vaši domácnost. Vytvoříte si třeba vánoční hvězdu nebo stromeček pod vedením zkušených lektorů Honzy a Martina z pravidelné středeční Elektrodílny v Bílovicích nad Svitavou.

více...

 

30. 11.

Rychlé jehly – textilní náhrdelník na Latě

První adventní víkend je na pracovišti Lata v Žabovřeskách připravená šicí dílna pro děti. Kdo najde pod stromečkem originální náhrdelník?

více...

 

30. 11.

Adventní věnce na Latě

Přijďte se naladit na advent a vyrobit si věnec na pracovišti Lata v Žabovřeskách, kurz povede floristka Anna Řičánková.

více...

 

30. 11.

Adventní věnce na Louce

Sobotní dílna na pracovišti Louka na Vinohradech bude zaměřená na výrobu adventního věnce z chvojí na slaměném korpusu. A pochutnáte si i na drobném občerstvení.

více...

 

4. 12.

Vánoční workshop vyrábění kosmetiky v Labyrintu

Pro velký úspěch ještě jedna bohunická dílna v Labyrintu, kde si odpočinete, vyčistíte hlavu a připravíte voňavé a užitečné dárky.

více...

 

6. 12.

Vánoční ozdoby z foukaných perel z Poniklé na Lidické

Chtěli byste vaši vánoční výzdobu oživit? Na stromečku můžete mít třeba ozdoby ze skleněných korálků a foukaných perel z Poniklé v Podkrkonoší, které si sami vyrobíte v kurzu na Lidické.

více...

  

7. 12.

Vánoční dekorace z květináčů na Lišce

Víte, že vánoční květináč můžete využít nejen jako obal na květinu, ale také jako zvoneček? V kreativní dílně na Lišce v Bílovicích nad Svitavou si tuhle netradiční dekoraci nejprve pomalujete a poté ozdobíte rolničkami a větvičkami.

více...

 

9. 12.

Předvánoční dílna na Lince

Doslova voňavou vánoční atmosféru zažijete ve Starém Lískovci na Lince, kde si vyrobíte vlastní originální dárky, dekorace, vánoční ozdoby a také přichystáte vánoční lahůdku.

více...

 

13. 12.

Vánoční ozdoby z korálků na Lánech

Přijďte si vytvořit tradiční vánoční ozdoby ze skleněných perliček z Poniklé na pracoviště Lány v Bohunicích. Dílna je pro děti i dospělé a je průchozí - nemusíte se předem nahlašovat. V ceně je materiál na dvě ozdoby a malé občerstvení.

více...

 

13. 12.

„Ši ke va“ – šití, keramika a vaření na Lince

Nestíháte předvánoční dílnu na Lince ve Starém Lískovci v pondělí 9. prosince? Nevadí! I pátek se ponese v duchu tvoření a boulí za ušima. Na šicím stroji si vyrobíte tašku nebo polštářek, v dílně vyřežete deskové hry a přívěšky a z kuchyně si odnesete krabičku vlastních dobrůtek.

více...

 


 
.
 

 VÁNOČNÍ DIVADLO
 A VYSTOUPENÍ

Přijměte naše pozvání na vánoční vystoupení skvělého Cirkusu LeGrando, také dětí z kroužků a dvě zimní pohádky. Ať jsou vaše Vánoce opravdu poklidné, šťastné a veselé!

 

5. 12.

Vánoční zvonění v Kohoutovicích (Legato)

Na tradiční akci Vánoční zvonění v Kohoutovicích nebude chybět rozsvícení vánočního stromečku, jarmark, vystoupení na pódiu a dílničky v šapitó Cirkusu LeGrando.

více...

 

9. 12.

Předvánoční vystoupení kroužků na Lince

Těšte se na předvánoční vystoupení dětí z kroužků pracoviště Linka ve Starém Lískovci. Představí se vám muzikanti z hudebních kroužků, holky a kluci z Irských tanců, kroužek Stepu, Aerobik a další.

více...

 

14. 12.

Divadelní představení Vánoční hra na Latě

Třetí adventní víkend uvidíte dva popletené anděly, kteří zvěstují narození Ježíška.
Tahle dopolední pohádka v podání Divadla Kufr na Latě v Žabovřeskách pobaví vás i
vaše děti! 

více...

 

16. 12.

Divadlo – Dva sněhuláci na Lánech

Jak dopadne dobrodružství dvou sněhuláků a jedné zlomyslné vrány? Dozvíte se na Lánech v Bohunicích na představení Divadla Úsměv, které je vhodné i pro nejmenší děti.

více...

 

.
 

 NĚCO NAVÍC…

Vánoce jsou obdobím splněných přání. Sníte o tom, že protančíte střevíce, roztočíte piruety na ledě, necháte se unést náladou adventních trhů ve Vídni anebo zažijete Štědrý den už v půlce prosince? V Lužánkách je všechno možné.

 

23. 11.

Zahájení nové sezóny na Kluzišti Lesná

Kluziště Lesná se letos rozrostlo o nový plácek pro začátečníky! Těšit se můžete taky na širší nabídku pomůcek na ledě i dobrot v bufetu. Že bude možná teplá zima na blátě? Čert to vem! Na jedinečném kluzišti s umělým ledem se točí piruety za každého počasí, led nestudí a při pádu méně bolí. Můžete využít taky půjčovnu a nechat si nabrousit brusle.

více...

 

24. 11.

Žonglování na ledě s Cirkusem LeGrando na Lesné

Žonglování, hry, soutěže a ohňová show s ohňostrojem přímo na ledě. Přijďte žasnout na dech beroucí představení šikovných kluků a holek z Cirkusu LeGrando na Kluzišti Lesná, které najdete nad konečnou tramvají Čertova rokle u ZŠ Milénova. Akce je součástí bohatého programu Adventu na Lesné.

více...

 

30. 11.

Swingový ples na Lidické

Plesovou sezónu v Lužánkách na Lidické zahájí kouzelné melodie z dob, kdy světu vládl swing. K tanci bude hrát až do vyčerpání repertoáru i tanečníků největší moravský big band JAZZ ARCHIV BRNO.

více...

 

14. 12.

Štědrý den v Lužánkách na Lidické

Tradičně největší vánoční akce bude opět na Lidické. Už v půlce prosince si užijete Štědrý den se vším všudy! Pečení, slavnostní prostírání, zdobení stromečku, výroba ozdob a dárků, zpívání koled, dopisy Ježíškovi. Vyzkoušíte si spoustu zvyků a uvidíte živý Betlém se zvířátky. A i letos budete moct navštívit dobročinný obchůdek.

více...

 

.
 

 VYHRAJTE ZIMNÍ ČEPICI


Těšíte se na Ježíška? Tak pojďte soutěžit o 3 fleecové nákrčníky,
které raz dva proměníte na parádní čepici! 

  1. Vyfoťte a pověste na Instagram fotku z příprav na Vánoce (dekorace, pečení, tvoření, náladová fotka z přírody nebo z města). 
  2. K fotce přidejte #cekamenajeziska2019 a @svc_luzanky
  3. Příspěvky s hashtagy můžete sdílet do 10. 12. 23.59. 

Vybereme tři nejlepší příspěvky a jejich autory odměníme! Čekání na Ježíška si můžete zkrátit také na některé z vánočních dílen nebo akcí @svc_luzanky, stačí se podívat na luzanky.cz/akce.