Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Vánoce s Lužánkami

Už jen
… dní
do Vánoc!


Zkraťte si čekání na Ježíška

 
Zažít třpytivě krásnou vánoční atmosféru s bruslemi na nohou? Potkat opravdového Mikuláše? Vyrobit originální dárky a zazpívat si koledy? Přesně tak si můžete užít šťastné a veselé v Lužánkách ještě

před příchodem Ježíška! V prosinci je nabitý předvánoční program pro děti i dospělé na deseti místech v Brně a okolí. Stačí si vybrat,
kde jsou vám Lužánky nejblíže, nebo podle tématu, které vás zaujme.

Více najdete na www.luzanky.cz/akce

 

   

• Mikulášská nadílka

Které děti byly tento rok hodné a které zlobily? To ví jen Mikuláš, čert a anděl, se kterými se potkáte na pěti lužáneckých pracovištích.
 

2. 12. Čertovské dovádění na Lánech

Na pracovišti Lány v Bohunicích budou řádit čerti, ale přijde také hodný Mikuláš, který všechny zlobivce postaví do latě. (více)

2. 12. Advent na Lesné – Mikulášská neděle

První adventní neděli na Lesné nebude chybět Mikuláš s nadílkou, a také mikulášské hry, soutěže a tvořivé dílny, například kovárna, výroba dřevěných andělů nebo zdobení baněk ze skla. (více)

5. 12. Čertovské malování na Lince

Na pracovišti Linka ve Starém Lískovci se můžete těšit na malování čertů, tvoření vlastních čertovských tašek… Inu čerti, kam se podíváte. A možná přiletí i andělská návštěva. (více)

5. 12. Zalátaný Mikuláš na Latě

Kdo si chce na Mikuláše vykoledovat nadílku, zazpívat si, splnit pár úkolů nebo upéct vánoční dobrůtky, vydá se na Latu do Žabovřesek. (více)

6. 12. Mikuláš na Lišce s RC Žirafa

RC Žirafa chystá ve spolupráci s lužáneckým pracovištěm Liška Mikuláškou nadílku pro nejmenší v Bílovicích nad Svitavou.

Mikulasska-nedele-Lesna-2016-(4).jpeg

 

• Vánoční dílny

Co by to bylo za vánoční tradice bez adventního věnce? A kde vzít další vánoční dekorace a dárky? O vše se postará hned jedenáct dílen na šesti lužáneckých pracovištích.

17. 11. Cínovaný šperk na Lidické

Krásný cínový šperk pod stromečkem ocení každá dáma v rodině. A když se pochlubíte, že jste jej vyrobili sami, radost se jistě znásobí. Stavte se na Lidickou! (více)

25. 11. Advent na Lesné – tvořivá neděle

Na pracovišti Lesná můžete nasát tu pravou vánoční atmosféru již na konci listopadu. Vyrobíte si adventní věnec, vazbu na dveře, vymalujete hrnek nebo napíšete dopis Ježíškovi. (více)

28. 11. Dílna o půl čtvrté – keramické misky na Lince

Pro děti i dospělé se chystá tvořivá dílna na konci listopadu na pracovišti Linka ve Starém Lískovci. Budete vyrábět keramické misky se sklem a můžete si vyzkoušet i práci s hrnčířským kruhem. (více)

1. 12. Adventní věnce na Louce

Sobotní dílna na pracovišti Louka na Vinohradech bude zaměřená na výrobu adventního věnce z chvojí na slaměném korpusu. Veškerý materiál dostanete na místě a bude připravené i drobné občerstvení. (více)

1. 12. Adventní věnce pro rodiče s dětmi na Louce

Ve stejný den se chystá na Louce i kurz určený pro rodiče s dětmi, který vás obohatí nejen o vlastnoručně vyrobený adventní věnec, ale také o mnohé vánoční zvyklosti a tradice. (více)

1. 12. Adventní věnce na Latě

Přijďte se naladit na advent a vyrobit si věnec na pracovišti Lata, kurz povede floristka Anna Řičánková. (více)

1. 12. Vánoční ozdoby z drátů na Lidické

Na vánoční dílnu se můžete těšit i na Lidické, kde si vytvoříte ozdoby technikou drátování. (více)

10.12. Adventní dílna na Lince

Doslova voňavou vánoční atmosféru zažijete ve Starém Lískovci na Lince, kde si vyrobíte vlastní originální dárky, dekorace, vánoční ozdoby a také si upečete vánoční mňamku. (více)

12.12. Dílna o půl čtvrté – dárky a dárečky na Lince

Jaký dárek pod stromečkem potěší nejvíce? Přece ten, co sami vyrobíte. Vánoční tvořivá dílna pro malé i velké je tu pro vás na Lince ve Starém Lískovci. (více)

14. 12. Vánoční ozdoby z korálků na Lánech

Přijďte si vytvořit tradiční vánoční ozdoby ze skleněných perliček z Poniklé na pracoviště Lány v Bohunicích. Dílna je pro děti i dospělé a je průchozí - nemusíte se předem nahlašovat. V ceně je materiál na dvě ozdoby a malé občerstvení. (více)

15. 12. Rychlé jehly – vánoční obrázek na Latě

V období třetího adventního víkendu je na pracovišti Lata v Žabovřeskách připravená šicí dílna pro děti. Jejich výtvory potěší každého, kdo je najde pod stromečkem. (více)

Vanocni-strom.jpg

 

• Vánoční divadlo a koncerty

K vánocům nepatří jen shon, perfektně napečené cukroví a hromada dárků. Lužánky pro vás a vaše nejbližší připravují nezapomenutelné adventní chvíle.

6. 12. Vánoční zvonění v Kohoutovicích s Cirkusem LeGrando

Na tradiční akci Vánoční zvonění v Kohoutovicích nebude chybět rozsvícení vánočního stromečku, jarmark, vystoupení na pódiu a dílničky v šapitó Cirkusu LeGrando. (více)

10. 12. Předvánoční vystoupení kroužků na Lince

Těšte se na předvánoční vystoupení dětí z kroužků pracoviště Linka. Představí se vám muzikanti z kroužku Flétna, holky a kluci z Irských tanců, kroužek Stepu, Aerobik, Komedianti z Linky a další. (více)

15. 12. Divadelní představení Popletený kalendář na Latě

Příchod Ježíška se blíží a děti si mohou společně s rodiči zkrátit čas otevíráním okýnek v tajemném adventním kalendáři. Hravou cestou se v průběhu divadelního představení seznámí s tradičními adventními postavami na Latě v Žabovřeskách. (více)

17. 12. Divadlo - Vánoční rybička na Lánech

Jak vypadají vánoce u pejska a kočičky? Copak si pejsek s kočičkou budou přát od kouzelné rybičky? Vše se dozvíte a k tomu si ještě zazpíváte, když přijdete na vánoční pohádku do lužáneckého pracoviště Lány v Bohunicích. (více)

23. 12. Zpívání koled u Bohunické kapličky s pracovištěm Lány

Vánoční koledy jsou překrásné, tak proč je zpívat jen na Štědrý den u stromečku? Zkraťte si čekání na Ježíška a přijďte si zazpívat k Bohunické kapličce. Domů si můžete odnést plamínek Betlémského světla. (více)

Vanoce2018_Fotka3-(2).jpg
 

• Něco navíc

Vánoce jsou obdobím splněných přání. Sníte o tom, že protančíte střevíce, roztočíte piruety na ledě, nebo že se necháte unést náladou adventních trhů ve Vídni? Neváhejte a přidejte se k nám! 
 

17. 11. Zahájení 2. sezóny na Kluzišti Lesná

Hřeje vás čepice, rukavice, zimní slunce se kutálí za obzor, v ruce máte voňavý čaj nebo svařák. Zbývá už jen naskočit na led a užít si předvánoční pohodu na lužáneckém Kluzišti Lesná! Bruslení za každého počasí, dobroty z bufetu, možnost broušení i půjčení bruslí na místě. Jedinečné kluziště s umělým ledem provozuje lužánecké pracoviště Lesná. (více)

24. 11. Vánoční Vídeň s Lyskou

Zažijte s lužáneckým pracovištěm Lyska advent ve Vídni! Kouzlo vídeňských vánočních trhů a muzeí budete objevovat 24. listopadu. (více)

25. 11. Žonglování na ledě s Cirkusem LeGrando na Lesné

Žonglování, hry, soutěže a ohňová show s ohňostrojem přímo na ledě. Že jste nikdy nic podobného neviděli? Přijďte žasnout na dech beroucí představení šikovných kluků a holek z Cirkusu LeGrando na lužánecké kluziště, které najdete nad konečnou tramvají Čertova rokle u ZŠ Milénova na Lesné. (více)

1. 12. Swingový ples na Lidické

Přichází plesová sezóna a v Lužánkách na Lidické ji odstartují kouzelné melodie z doby, kdy světem vládl swing. K tanci bude hrát až do vyčerpání repertoáru i tanečníků největší moravský big band JAZZ ARCHIV BRNO. (více)

15. 12. Vánoční domeček na Lidické

I letos se na pracovišti Lidická koná tradiční akce Vánoční domeček. Těšit se můžete na tradiční zvyky, výrobu dárků a dekorací v rukodělných dílnách, vánoční koncert s koledami i dobročinný obchůdek. (více)

15. 12. Vánoce se zvířátky v Labyrintu

Kde se naladit na správnou vánoční atmosféru s celou rodinou? Tvořivé aktivity, zábava a divadelní představení vás čekají na pracovišti Labyrint v Bohunicích. (více)

Vanoce2018_Fotka4-(1).jpg