Registrace

Účty z předchozí verze webu jsou stále platné

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky a se zpracováním osobních údajů podle § 28 odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, a podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Abyste mohli přihlašovat sebe či děti na aktivity, vyplňte prosím do svého profilu jméno, příjmení a telefonní číslo. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena

Školy

Další info
Školy

Lužánky nezapomínají ani na školáky a pedagogy. Pro školy nabízíme výukové programy, školní výlety nebo adaptační kurzy, pro pedagogy pak vzdělávací kurzy akreditované MŠMT. Pro nadané studenty organizujeme také postupové soutěže, závody a olympiády.

Výukové programy
Název věk místo cena
Doteky s hlínou
Obsahem je tvořivá dílna zaměřená na nejrůznější techniky práce s keramickou hmotou. Téma i technika jsou po vzájemné konzultaci přizpůsobeny požadavkům pedagoga (mohou např. vycházet z tradic a svátků roku - Vánoce, Velikonoce, Svátek matek...). Děti si mohou vyzkoušet některou ze základních technik práce s keramickým materiálem - jednoduchý výrobek modelovaný z ruky, stavbu výrobku z hádků, práci s pláty, reliéf. Mohou si vyzkoušet kombinaci barevných hlín navzájem, případně kombinaci hlíny s dalšími přírodními materiály (lýko, provaz, dřevo...). Na dílnu je možné navázat druhým dílem, který je věnován povrchové úpravě výrobku, kde se děti seznámí s využitím engob, glazur či barvítek.

1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ Lesná - Brno-sever 90 Kč
DV pro ZŠ - 1. stupeň
Program dramatické výchovy, tematicky volený dle domluvy s konkrétní školou či učitelem.
1. stupeň ZŠ Labyrint - Bohunice 50 Kč
Rozum a Štěstí
Při společné cestě podle příběhu inspirováno pohádkou J. Wericha mají účastníci možnost lépe porozumět světu i sobě.

S sebou si účastníci vezmou svačinu, přezůvky a oblečení, ve kterém si mohou sednout na zem. V době přestávky možnost občerstvení v našem klubu.
2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia Labyrint - Bohunice 50 Kč
Kyberšikana - Legato
Program začíná diskuzí o komunikaci přes internet (s důrazem na sociální sítě) a jejích negativních a kladných stranách. Studenti popisují svoje zkušenosti.
Během programu se studenti rozdělí až do 10 skupin, ve kterých analyzují příběhy (každý příběh prezentuje 1 druh kyberšikany, od provokování po pronásledování). Analýza obsahuje čtení příběhu a rozhodování mezi 10 definicemi druhů kyberšikany. Studenti ve skupinách prezentují zbytku třídy svůj příběh. Následuje diskuze o tom, jestli skupina zvolila pro svůj příběh správný název kyberšikany, studenti komentují vlastní zkušeností, hledají podobné příklady atd.
Po diskuzi se studenti koncentrují na přípravu scénky/živého obrazu, který by měl prezentovat ideální řešení příběhu násilí, který studenti analyzovali. Po každé scénce/živém obrazu/ následuje diskuze, kde zbytek třídy a lektor komentují, jestli skupina zvolila ten správný druh řešení. Lektor upozorňuje na právní aspekty situace, normy a pravidla používání soc. sítí.
Přestávka
Studenti se seznámí s tím, co je to kyberhygiena a jak na prevenci kyberšikany. Studenti se rozdělí do menších skupin a analyzují, jak bezpečně používat internet, a tím řešit i prevenci kyberšikany. Každá skupina dostane jeden konkrétní problém, který musí vyřešit (ochrana soukromí doménových jmen, soubory cookies, používání silných hesel, šifrování dat, atd.) Studenti potom mají za úkol naučit zbytek třídy, jak vyřešit ten stejný problém.
Program končí reflexi. Každý student dostane papír s obrázkem smartphonu, na kterém ve formě příspěvku na Facebook/Instagram má napsat/nakreslit, co se na programu naučil, nebo co se mu líbilo/nelíbilo. Každý student prezentuje svůj příspěvek zbytku třídy.
2. stupeň ZŠ, SŠ a gymnázia Legato - Kohoutovice 50 Kč
Vánoční dílny na Lince
Krátké seznámení s lidovými tradicemi adventu, Vánoc a začátku nového roku. Hlavní částí programu je dílna - pečení dekoračních perníků, výroba vánočních dekorací nebo dárků, které si děti odnesou.
Program přizpůsobíme věku a schopnostem dětí.
S sebou si, prosím, vezměte přezůvky.
mateřské školy, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ Linka - Starý Lískovec 70 Kč
Další