Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné
Zpět

Kroužky 2022/2023

Další info
Kroužky

Jóga pro pokročilé

věk 18-99 let
místoSolniční 12
termín ST 09:00 - 10:30
zahájení 5. 10. 2022
kategorieSport a kondiční cvičení
- jóga a zdraví
cena 2 000 Kč (pololetí)
upřesnění cenyDospělí pracující platí 2000 Kč (4000 Kč), 1200 Kč (2400 Kč) potom ti, co pobírají starobní nebo invalidní důchod, 1500 Kč (3000 Kč) děti do 18 let.
volná místa 10 (z 30)

Klasická jóga dle dr. sv. Gítánandy

Prosím pozor:
1. pololetí Vás provede lekcemi lektorka Miloslava Sávitrí Mrnuštíková pouze do konce října 2022. Ve zbývajícím období - do konce ledna 2023 budou lekce nahrazeny jinými lektorkami. Od druhého pololetí budou již lekce odučeny běžně opět paní ing. Miloslavou Mrnuštíkovou.


V přípravě svých lekcí se držím v podstatě tradičního schématu. Na začátku je vždy část věnovaná očistě. A to očistě tělesné, dechové, energetické i mentální. Využívám často různých forem bhastrik, ale také přeladění pozornosti z běžného režimu pracovního dne k uvnitřnění.
Druhá část je zaměřena na rozhýbání, uvědomění si svého těla a prostřednictvím jednoduchých dechových technik zvýraznění dopadu dechu na tělo a mysl. Většina z nás má v dnešní době spíše pohybu méně (anebo dost, ale jednostranného), a tak je třeba před tradičními technikami tělo připravit. Zde používám různých krijí, především jednotlivých súrja namaskárů.
Pak následuje hlavní část lekce, která je pokaždé jiná. Přesto snad se dá aspoň trochu popsat tak, že zde kombinuji krije, ásany a pránájámu, a snažím se o to, aby vždy v dané lekci vše bylo provázáno určitým způsobem (například – zaměření na jednu energetickou úroveň) a současně se v jiném smyslu vyvažovalo (předklon – záklon, tišivé – aktivační, lóma – vilóma). Mezi jednotlivými technikami, pokud to energetická stránka věci, vyžaduje, vkládám krátké mezirelaxace. Zde využívám i dynamických relaxačních technik, které velmi dobře – a poměrně snadno – uvolňují i mentální napětí. Tato hlavní část lekce pak bývá uzavřena delší celkovou relaxací.
Poslední část lekce věnuji nasměrování pozornosti a účinku do vyšších sfér. Většinou se jedná o nějakou formu komplexnější pránájámy, spojenou s koncentrací na určitou část těla ve spojení s jemnohmotnými systémy, překračujícími základní hmotnou rovinu.


Kontakty