Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné
Zpět

Kroužky 2021/2022

Další info
Kroužky

A to není všechno! Další kroužky budou postupně přibývat. Sledujte náš web, ať vám nic neunikne.

Cvičení Pilates

věk 18-99 let
místoLidická - Brno-střed
místnostSál
Galerie sál
termín ST 07:30 - 08:45
ST 07:30 - 08:45
zahájení 15. 9. 2021
kategorieSport a kondiční cvičení
- jóga a zdraví
cena 1 500 Kč (pololetí)
upřesnění cenyDospělí pracující platí 1500 Kč (3000 Kč), 1000 Kč (2000 Kč) pak ti, co pobírají starobní nebo invalidní důchod, 1200 Kč (2400 Kč) děti do 18 let.
volná místa 18 (z 18)

Pilates bude i v následujícím školním roce probíhat na Lidické v Lužánkách, nikoliv však v ášramu, ale ve velkém sálu - hned za recepcí u vchodu budovy.

Pilates metoda slouží k odstraňování svalových dysbalancí plynoucích ze špatného držení těla (kulatá záda, zvýšená lordóza, zkrácené a oslabené svaly aj.). Charakteristický je důraz na přesnost provedení jednotlivých dílčích pohybů každého cviku s koncentrací na dech.Tato metoda vychází z poznatku, že vitální síla je v centru těla - jestliže máme dokonalý centrální pletenec, tzv. powerhouse, minimalizujeme vznik bolesti páteře. Při cvičení dochází k aktivaci pánevního dna (oslabení nebo disharmonie svalů pánevního dna vede k bolestivým projevům v poměrně odlehlých částech těla – např. bolesti zad a hlavy, mrtvění do rukou apod.) a svalového systému uloženého hluboko podél páteře.
Základem je nácvik specifického dechového a pevného pohybového vzorce Pilates – kontrolované pohyby vycházející ze středu těla a aktivují pak celé tělo s důrazem na správné dýchání vycházející z centra síly.
Cvičení je náročnější, ale mohou ho zvládnout všechny věkové kategorie.
Skupina sestává z části ze začátečníků a část je již mírně pokročilá. U části mírně pokročilých cvičenek je úkolem cíleně dodržovat precizní přístup. U nových cvičenek je kladen důraz na postupné přijetí a utřídění pravidel a vstřebání zásad - cvičící si nejprve osvojí základní soubor cviků a postupně se naučí přesné, kontrolované a plynulé provádění cviků.


Kontakty