Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kroužky - archiv

Jóga pro seniory 55+

věk 55-99 let
místoLidická - Brno-střed
místnostSál
Galerie sál
termín ST 09:00 - 10:30
ST 09:00 - 10:30
zahájení 15. 9. 2021
kategorieSport a kondiční cvičení
- jóga a zdraví
cena 1 000 Kč (pololetí)
upřesnění cenyDospělí pracující platí 1500 Kč (3000 Kč), 1000 Kč (2000 Kč) pak ti, co pobírají starobní nebo invalidní důchod, 1200 Kč (2400 Kč) děti do 18 let.
volná místa 13 (z 45)

Druhé pololetí skupinu převzala Mgr. Naďa Rucká. Nahrazuje dočasně indisponovanou Hanku Pickovou.


Jedná se o diferencované cvičení pro tuto věkovou kategorii, je to vědomě kontrolované kompenzační cvičení s prvky jógových ásan a sestav, kdy mysl je zaměřená na propojování fyzického pohybu těla s dechem (dech by měl určovat rychlost a rozsah pohybu) pro navození jednoty a harmonie těla, duše a mysli.
Pohybové rozsahy jsou náležitě upraveny s ohledem na věk a dispozice cvičenců - pohyb je prováděn jen v takovém rozsahu, aby byl příjemný a bezbolestný.

Při cvičení vycházíme ze zachovalých funkcí organismu, které rozvíjíme a posilujeme, hlavním cílem zůstává osobní fyzická a psychická zdatnost, mobilita, jistota, sebevědomí a kvalita života.
Při sestavování cvičební hodiny je třeba zařazovat nejprve prvky lehké na zvládnutí, náročnost postupně zvyšovat. Pro tuto skupinu má hodně velký význam počáteční protahovací a prodýchávací část, v hlavní části hodiny jsou použity protahovací cviky s prvky jógy bez dlouhých výdrží a v závěrečné relaxaci navozené uvolnění.

Skupina je složena z několik let praktikujících cvičenek, ale každoročně přijde i několik úplných začátečníků, kteří ale brzy zachytí "vlnu". Cílem je posilovat tělo i sebevědomí prohlubováním získaného u mírně pokročilých, u noviců se postupně dostávat na úroveň svých zkušenějších spolucvičenců. U všech pak rozpouštět bloky a vytvářet harmonický životní postoj. A to se nám společně daří dobře.Kontakty