Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné
Zpět

Kroužky ONLINE 2020/2021

Další info
Kroužky ONLINE

Přihlašování na online kroužky v 2. pololetí začíná 1. února.

Elektronika - mírně pokročilý

věk 11-16 let
místoLidická - Brno-střed
místnostVěž - klubovna
termín PO 18:10 - 19:40
zahájení 5. 10. 2020
kategoriePC a technika
- elektro
cena 1 200 Kč (pololetí)
volná místa 9 (z 12)

V kurzu probereme základy elektroniky (napětí, proud, odpor), princip funkce základních elektronických součástek (rezistor, kondenzátor, dioda, tranzistor, ...). V průběhu roku se budeme zabývat i složitějšími elektronickými součástkami jako jsou třeba mikrokontroléry, podíváme se na funkce moderních zařízení jako jsou mobilní telefony, tablety, 3D tiskárny a jiné.

Po celou dobu budeme současně pracovat na stavbě LED panelu, který můžete připojit k domácí Wi-fi a bude vám zobrazovat přesný čas, nebo si na dálku můžete posílát zprávy či zapnout nějaké další zařízení. Při výrobě tohoto LED panelu, se zdokonalíte v pájení klasických, ale i SMD součástek. Projdeme si všechny jeho bloky a vysvětlíme jejich činnost.

Pro opravdové nadšence, kteří by rádi pronikli do tajů funkce mikrokontrolérů jsme otevřeli navazující kurz, který se bude zabývat programováním tohoto LED panelu. Vysvětlíme si, jak pracuje mikrokontrolér a k němu připojené periferní součástky. Naučíme se základní i pokročilejší techniky programování v jazyku C. Po dokončení kurzu zvládnete naprogramovat základní funkce ovládat připojené periférie (LED, displej, relé, ...). Do navazující kurzu je možné se přihlásit až po absolvování tohoto kurzu - Elektronika mírně pokročilý, protože je nutný funkční LED panel.

Možnost zúčastnit se okresního kola soutěže v Elektronice, které pořádáme v Lužánkách.

DŮLEŽITÉ: Zápis do kroužku probíhá na základě domluvy s vedoucím kroužku. Domluvit se můžete telefonicky, e-mailem nebo osobně na nulté hodině kroužku (kontakty uvedené níže). Následně vám bude přiděleno heslo k přihlášení se do informačního systému. Teprve až poté prosím uhraďte zápisné. Nultá hodina bude probíhat 5.10.2020 v době od 18:00 do 19:30 na adrese SVČ Lužánky, Lidická 50, oddělení techniky, učebna 103 (věž). Telefonní kontakt na vedoucího kroužku 776121457, Jan Harman.


Kontakty