Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kroužky - archiv

Jóga pro seniory v Bystrci

věk 55-99 let
místoKlubák, nám. 28. dubna 1/48, Brno-Bystrc
termín PO 09:30 - 11:00
zahájení 30. 9. 2019
kategorieSport a kondiční cvičení
- jóga a zdraví
cena 900 Kč (pololetí)
upřesnění cenyDospělí pracující platí 1400 Kč (2800 Kč), 900 Kč (1800 Kč) pak ti, co pobírají starobní nebo invalidní důchod, 1000 Kč (2000 Kč) děti do 18 let.
volná místa 6 (z 12)

Senioři jsou specifickou skupinou, mají své specifické potřeby tělesné i psychické. Organismus stárne, obtížněji se regeneruje, objevují se chronické nemoci. Někteří se s tím hůře vyrovnávají, trpí i změnou svého společenského postavení, nedostatkem kontaktů, doléhají na ně také různé bolavé problémy z minulosti. Zcela určitě tedy potřebují přiměřený pohyb, protažení, posílení celého těla, kostí, svalů, podnícení cirkulaci krve, lymfy, masáž vnitřních orgánů, působení na žlázy s vnitřní sekrecí. To vše jim může nabídnout cvičení jógového charakteru, jež zároveň pracuje s dechem a uvolňovacími metodami, učí také plnému soustředění na danou chvíli, citlivému vnímání svého těla, psychických stavů u sebe a tím i u ostatních, vede k vědomému zážitku své provázanosti se společenským i přírodním prostředím, přispívá tak k emocionální vyrovnanosti.

Oblečení na cvičení by mělo být volné, prodyšné, doporučuje se podložka – deka či karimatka, láhev s vodou.

Povedou vás dva cvičitelé: matka (rovněž v seniorském věku) a její syn. Účast dvou cvičitelů umožní přesné předvedení cviků a zároveň dohled nad jejich bezpečným provedením. Rovněž lze tímto způsobem přihlížet k různé pokročilosti cvičících a nabízet různé varianty pozic.


Kontakty