Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kroužky - archiv

Jóga pro seniory v Bystrci

věk 55-99 let
místoKlubák, nám. 28. dubna 1/48, Brno - Bystrc
termín PÁ 09:30 - 11:00
zahájení 27. 9. 2019
kategorieSport a kondiční cvičení
- jóga a zdraví
cena 900 Kč (pololetí)
volná místa 3 (z 12)

Senioři jsou specifickou skupinou, mají své specifické potřeby tělesné i psychické. Organismus stárne, obtížněji se regeneruje, objevují se chronické nemoci. Někteří se s tím hůře vyrovnávají, trpí i změnou svého společenského postavení, nedostatkem kontaktů, doléhají na ně také různé bolavé problémy z minulosti. Zcela určitě tedy potřebují přiměřený pohyb, protažení, posílení celého těla, kostí, svalů, podnícení cirkulaci krve, lymfy, masáž vnitřních orgánů, působení na žlázy s vnitřní sekrecí. To vše jim může nabídnout cvičení jógového charakteru, jež zároveň pracuje s dechem a uvolňovacími metodami, učí také plnému soustředění na danou chvíli, citlivému vnímání svého těla, psychických stavů u sebe a tím i u ostatních, vede k vědomému zážitku své provázanosti se společenským i přírodním prostředím, přispívá tak k emocionální vyrovnanosti.

Oblečení na cvičení by mělo být volné, prodyšné, doporučuje se podložka – deka či karimatka, láhev s vodou.

Povedou vás dva cvičitelé: matka (rovněž v seniorském věku) a její syn. Účast dvou cvičitelů umožní přesné předvedení cviků a zároveň dohled nad jejich bezpečným provedením. Rovněž lze tímto způsobem přihlížet k různé pokročilosti cvičících a nabízet různé varianty pozic.


Kontakty