Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Zpět

Kroužky

Další info
Kroužky

V průběhu školního roku si u nás můžete vybrat z nabídky více jak 600 volnočasových aktivit nejrůznějšího zaměření – od kroužků výtvarných, sportovních a dramatických, až po přírodovědné nebo technické. Kroužky ve Středisku volného času Lužánky však nejsou určené pouze pro děti a mládež, hodit práci za hlavu u nás mohou také dospělí a senioři.

Breakdance

Přihlásit
věk 13-18 let
místoLegato - Kohoutovice
místnostLegato - herna
termín ST 16:00 - 18:00
zahájení 3. 10. 2018
kategorieHudebně-dramatické aktivity
- Tanec
cena 250 Kč (pololetí)
volná místa 15 (z 15)

Breakdance, také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Vznikl v USA na začátku 70. let.

Breakdance se skládá z akrobatických prvků jako jsou kotrmelce, stojky, či salta a tance, který se odehrává ve stoje (toprocks) a na zemi (footworks). Cílem je spojení těchto prvků tak, aby perfektně korespondovali s hudbou, která je známá jaká breakbeat - dá se přirovnat k rychlejšímu hip-hopu.

V našem kroužku učíme především naprosté zvládnutí základů. Pod vedením zkušených trenérů, kteří se tomuto tanci věnují více jak deset let, se nováčci učí ovládat své tělo, slyšet rytmus v hudbě, ale také techniky správného protažení svalů a prevenci úrazů, či špatného držení těla.
Každý týden se skupina učí novou krátkou sestavu, která je zábavnou formou učí základní prvky breakdance. Vždy probíhá rozcvička pod vedením trenéra. Rychlejší nebo zkušenější účastníci kroužku se pak mohou dále individuálně rozvíjet za pomoci trenérů. Alespoň jednou měsíčně je pak organizován tzv. battle (souboj v breakdance) nebo jam (kruh pro všechny), kde každý ukáže co umí, a co se naučil.

Pro koho je kurz určený:
- kluci i holky od 13-ti let výše
- dospělí, kteří se nebojí výzvy
- všichni od úplných začátečníků po pokročilé

Cena:
- jednorázový vstup na trénink 50Kč
- pololetní členství 500Kč

Co sebou?:
- pohodlné oblečení na sport
- sportovní obuv s podrážkou, která nedělá čáry
- petku s vodou

Aktuální informace najdete na facebookové skupině "Breakdance legato".
Neváhejte se přijít podívat na trénink a zeptat se trenérů na všechno, co vás zajímá!