Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Výborně! Teď byste si měli zkontrolovat nastavení soukromí a doplnit údaje do profilu. Ok

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné
Zpět

Akce

Další info
Akce

V průběhu roku můžete na jedenácti pracovištích Lužánek navštívit až 400 příležitostných akcí pro veřejnost. Pravidelně pořádáme výstavy, divadelní představení, koncerty a plesy, velké akce k různým příležitostem nebo speciální akce na klíč.

Perunova stezka

Na Hromnice o skok více

věk bez omezení
místoLegato - Kohoutovice
místnostLegato - zahrada
termín
02.2.2021 16:00 - 18:00
(více..)
cena zdarma
volná místa bez omezení

Na Hromnice musí slavík vrznout, i kdyby měl zmrznout. Již se prodlužuje den a signály jara jsou znát. Ke Hromnicím se vztahuje nejvíce pranostik. V tomto období již v době předkřesťanské naši předkové vycházeli ven a vzdávali hold svým bohům, např. Perunovi, který byl bohem hromu a blesku a několika dalším, kteří ovládnou naši zahradu. Přijďte se seznámit s obyčeji starověkých Slovanů a zkusit přivolat jaro.
Na zahradě vás čekají stanoviště, na kterých se seznámíte se slovanskými bohy, kteří ovlivňovali úrodu a počasí, mnozí z nich upadli v zapomnění, se jmény jiných se setkáváme dodnes. Dozvíte se, jak a proč byli ve starověku uctívání, můžete se vžít do role pradávných předků a oživit staré zvyky.