Další stálá nabídka

		        

Family point

Na počátku roku 2010 vznikly ve spolupráci s Magistrátem města Brna na pěti našich pracovištích místa pro rodinu – Family pointy. Jedná se o místa, kde je možné přebalit a nakrmit děti, kde je dětský koutek, a rodiče zde najdou i nejrůznější informace pro rodinu. Family pointy najdete na Lidické, Lince, Lánech, Louce a Latě. Více informací najdete na www.familypoint.cz

Maceška

Nejrozsáhlejší síť miniškolek pro předškolní děti v městě Brně a okolí. Jako jediný projekt tohoto druhu má vypracovány standardy a školní vzdělávací program. Rozvíjející program pro děti od 2 let v dopoledních hodinách. Tématicky zaměřený program obsahuje pohybové cvičení, zážitkové učení, hudební a výtvarnou činnost. Maceška se nachází na 10 místech v městě Brně a jeho blízkém okolí. Více informací naleznete na www.maceska.luzanky.cz

Hlídací koutek Kulička

Hlídací koutek s rozvíjejícím výtvarným, pohybovým a herním programem, vedeným pedagogy. Pro děti od 3 let. Kulička je v provozu při minimálním počtu 2 dětí. Vždy je nutné přihlásit se předem, odhlašování nemocných dětí do 20.00 hod na následující den telefonicky nebo SMS.
pondělí–pátek 8.00–12.00 hodin
cena: 50 Kč za každou započatou hodinu
pracoviště Linka, Kosmonautů 4, Brno-Starý Lískovec
přihlášky a informace: Martina Altrichterová, tel. 734 756 054, e-mail: altrichterova@luzanky.cz

zaHRAdy na pracovištích lidická, legato a linka

Lidická
Prostor zahrady pracoviště Lidická v teplých měsících vyhledávají stálí i náhodní návštěvníci a je místem pro výukové programy i hry děti na příměstských táborech. Maminky s kočárky, rodiče s dětmi, kamarádi… různé skupiny si hledají na zahradě prostor pro setkání a oddech nebo se jdou podívat na lužánecká zvířátka. Najdete tu králíky, kozy i ovečku.
Na podzim 2014 byl vypracován nový projekt na úpravu celé zahrady, který postupně realizujeme.

Legato
Pracoviště Legato se nachází v krásné lokalitě na kraji lesa v Brně Kohoutovicích. Má také velkou zahradu vhodnou ke sportování i k provozování zájmové činnosti. Zastřešené elektrifikované pódium slouží pro každoroční open air akce jako Mezi panely, Kouzelné odpoledne a prezentace zájmových útvarů (Legato Open, Ahoj Legato apod.)

Linka
Uprostřed sídliště ve Starém Lískovci v těsné blízkosti pracoviště Linka najdete nově upravenou přírodní zahradu s kvetoucími bylinkami, ovocnými stromky a keři s jedlými plody. Stále otevřená zahrada nabízí místa pro odpočinek i pro hry malých i velkých dětí, lavičky, pískoviště či zastřešený altán. Probíhají zde také výukové programy, činnost kroužků Linky a akce pro veřejnost, např. jarní Den Země, podzimní Máme otevřeno! a Uspávání zahrady s lampiony.

Dobrovolnické centrum 67

Zajímají Vás možnosti dobrovolnictví v Brně, ČR a ve světě? Hledáte finanční podporu pro vlastní projekty? Chybí Vám parťáci do týmu? Potřebujete prostor pro setkávání? Sháníte tipy na zajímavé a netradiční akce?
Zastavte se v Dobrovolnickém centru 67
Otevřeno každou středu a čtvrtek 15.30–18.00 hodin
Pro zájemce o Evropskou dobrovolnou službu (EVS) je otevřeno každé úterý 14.00–16.00 hodin EVS umožňuje mladým lidem ve věku 18–30 let zapojit se individuálně nebo ve skupinách do zahraničních dobrovolnických projektů v délce 2 až 12 měsíců.
Každý měsíc pro vás také připravujeme besedy, prezentace a workshopy vztahující se k tématu dobrovolnictví
DC67 na facebooku
pracoviště Lidická, Lidická 50, Brno-střed
kontakt: info@dc67.cz, tel. 776 594 804

LANOVÉ CENTRUM PROUD BRNO

Netradiční sportovní areál na Lesné pro děti, mládež i dospělé. Nabízíme výukové programy pro školy, zábavné programy pro veřejnost a celou řadu programů pro firmy se vzdělávacím cílem či pouze pro pobavení. V areálu je 27 vysokých překážek, 10 nízkých a 14 metrů vysoká lezecká věž. Do programů je možné zařadit několik atrakcí – adrenalinové skoky, obří houpačku nebo nový okruh lanovek. Ten patří s pěti přejezdy a délkou téměř 300m k nejdelším v republice.
Nabízíme také program bez předchozího objednání “SEBEJIŠTĚNÍ SE SKOKEM”. Je zde pro vás připraven okruh lanových překážek ve výšce 8 metrů, kde se budete jistit sami pod dohledem instruktora. Na konci programu můžete zkusit skok.
Najdete nás na Lesné nad konečnou tramvaje 9 a 11.
kontakt: tel. 607 111 477, brno@lanovecentrum.cz, více informací na www.lanovecentrum.cz

L caffé

V prostorách pracoviště Lidická provozujeme od února 2016 L CAFFE, kavárnu, která je nejen útočištěm pro čekající rodiče, místem, kde můžete zahnat hlad i neodbytné chutě, ale i krátkou zastávkou, pokud zrovna procházíte parkem a chcete si koupit kávu s sebou. Naší filozofií je prodávat kvalitní a zdravé výrobky. Nabízíme výběrovou 100% arabiku z českých pražíren, čaje a kořeněné nápoje z čejkovického Sonnentoru, oblíbené medové perníčky z Vysočiny, čerstvé dezerty a obložené bulky a mnoho mnoho dalšího. Nekompromisně razíme heslo: „Dobrá káva – dobrý den!“
Více sledujte na facebooku: https://www.facebook.com/luzankycaffe/

Otevírací doba:
pondělí–čtvrtek 10.00–18.00 hodin (v případě větších akcí i mimo tyto hodiny)
pracoviště Lidická, Lidická 50, Brno-střed

Lužánecké knihovničky

Nabídka pro klienty čekající na zahájení činnosti, pro rodiče čekající na děti, pro veřejnost. V každé lužánecké knihovničce čeká více než stovka knih různých žánrů. Pravidla půjčování jsou velmi jednoduchá: vyber si, půjč si (i domů), přečti si a vrať. Nic se neeviduje. Pokud máte doma knížky, kterými byste chtěli nabídku naší knihovničky rozšířit, odevzdejte je prosím na recepci nebo v kanceláři jednotlivých pracovišť. Za každý knižní dar předem děkujeme. Lužáneckou knihovničku najdete na pracovištích Lidická, Lesná, Lata, Linka, Lány, Legato, Louka, Labyrint, Lyska i v našem rekreačním středisku Lorien.