Zdenka Sitarčíková

		    

“Na kroužcích je nejlepší to, že se tu děti můžou učit nové věci, odnést si spoustu zážitků a potkávat se s kamarády. Často tu vznikají přátelství na celý život.”

Aktivity v Lužánkách

 • Kroužky týkající se rukodělné činnosti, výtvarných aktivit a keramiky
 • Organizace příměstských táborů i letních stanových táborů zaměřených na pobyt v přírodě v kombinaci s rukodělnými aktivitami
  spolupráce se ŠD Bosonožská a ŠD Labská na výtvarných a keramických dílnách
 • Kurzy tvoření pro ženy
 • Spolupráce s ostatními vedoucími na vánočních a velikonočních tvořivých blocích pro základní školy

Kontakt: sitarcikova@luzanky.cz, tel. 739 211 200

Já a Lužánky

Kromě pár let, strávených v jiném zaměstnání, věnovala celý svůj profesní život Zdeňka Lužánkám. A jak sama říká, je to tak dlouho, že to už raději nepočítá. Směle ji tedy můžeme zařadit mezi ty nejzkušenější lužánecké pracovníky, což potvrzuje i fakt, že je vedoucí pracoviště Linka.

Metodický přístup

Po celou dobu co pracuje s dětmi, se jim snaží zprostředkovat silný zážitek z každé činnosti, která na kroužku nebo pobytu probíhá. Jejím cílem je, aby vždy odcházely obohacené o nové zkušenosti a vědomosti.

Na Lince nenajdeme žádné anonymní prostředí. Zdeňka Sitarčíková přiznává, že zná jménem nejen každé dítě, ale dokonce i většinu rodičů. Právě na partnerském vztahu, v němž není pro dítě jen vedoucím na kroužku, je založena celá její pedagogická činnost.

Proč ke mně?

Veškerým aktivitám, které Zdeňka organizuje, se snaží vdechnout přátelskou atmosféru a všeobecnou pohodu. A je jedno, zda se dítě rozhodne pro výtvarný nebo keramický kroužek. Nejdůležitější je, že má činnost, kterou si dokáže užít a baví ho. Navíc na jejích kroužcích získají děti potřebnou zručnost a důvod používat hlavu i jiným způsobem než jsou zvyklí z práce s elektronikou.

Zdenka udržuje osobních vztahy jak s dětmi, tak s rodiči. Mnoho dětí s Linkou víceméně vyrůstá – začnou zde v předškolním věku chodit na různé aktivity s rodiči a později jako školáci navštěvují vybrané kroužky.

A NĚCO NAVÍC…

Zdeňka má dvě lásky – všemožné tvoření a přírodu. Proto se rozhodla tyto dvě aktivity propojit na velkých letních stanových i příměstských táborech. Z nich si děti mohou odnést nejen výrobky, ale i takové zážitky jako stavění chýší, spaní pod širákem, zatloukání hřebíků nebo válení se v blátě.

A může se pochlubit i dvěma vydanými knížkami o rukodělných činnostech, o tvoření z papíru a textilu. Čtenáři v nich najdou nápadité návody na výrobu dekorací, hraček a jiných výrobků.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vlastní autorské články, poradenský sloupek

« zpět na “naši odborníci”