Radka Kavanová

		    

profilové foto Radka_a small

Aktivity v Lužánkách

 • Letní a zimní pobyty pro rodiny s dětmi
 • Kurzy malování pro předškolní děti
 • Přírodovědné kroužky pro děti
 • Akce pro rodiny vážící se k tradičním lidovým zvykům (Martinská slavnost, Pálení Mařeny, Vánoční nadělení,…)
 • Vedení oddělení Sluníčko

Kontakt: radka.kavanova@luzanky.cz, tel. 602 720 981

Já a Lužánky

V Lužánkách jsem začala pracovat hned po absolvování vysoké školy. Nejprve na oddělení přírodovědy, později ve Sluníčku, což je oddělení zabývající se aktivitami pro rodiny s dětmi a předškolní děti. Postupem času se mi podařilo vybudovat oddělení s kvalitními pedagogy, které nabízí rodinám široký výběr nejrůznějších aktivit a malým dětem kroužky pohybového, výtvarného, dramatického, hudebního a přírodovědného zaměření.

Metodický přístup

Snažím se, aby na našich kurzech a akcích panovala radostná a pohodová atmosféra.

Klademe si za cíl provázet rodiče na cestě výchovou malých dětí., nabízet pomoc při zbavování se strachu ze selhání sebe samých, jako vychovatelů a také nabízet nápady pro radostné trávení společných chvil. Chceme, aby u nás klienti našli inspiraci, rady, informace a nové kontakty a také komplexnější služby při výchově malých dětí.

Proč ke mně?

Sama vedu výtvarné kroužky pro malé děti s účastí rodičů. Za nejdůležitější považuji úctu k dětem a respektování jejich osobnosti. Snažím se nabídnutím adekvátních výtvarných technik napomáhat rozvoji sebeuvědomění dětí a vyjádření jejich emocí a také rozvoji jemné motoriky. Vedu rodiče k tomu, aby si s dětmi hodně povídali o tom, co malují, učím je respektovat zvláštnosti dětského výtvarného projevu, nenapravovat jejich malbu, což brzdí dětský zájem o malování.

Nabádám rodiče, aby zapojovaly děti do uklízení si po sobě, aby byly hospodáři na svém „pracovišti“, aby nedělali vše za ně, což je časté, rychlejší a pohodlnější. Vedu rodiče také k tomu, aby čas strávený s dětmi prožívali, ne přežívali. V malování má být výsledkem ne dokonalost, ale radost, potěšení. Rodič je s dítětem v kroužku, aby mu pomohl, aby to vše dokázal sám…

A NĚCO NAVÍC…

Mé zájmy jsou všestranné, mám ráda přírodní sporty, ráda tančím, účastním se výtvarných dílen, cvičím jógu, věnuji se osobnostnímu rozvoji obecně.

V současné době jsem v Lužánkách spoluorganizátorem kurzů OKD v oblasti soft skills, tedy právě v oblasti technik duševní práce.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vystoupení v TV (beseda, rozhovor)
 • rozhovor v rádiích
 • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

 

« zpět na “naši odborníci”