Pavel Hradský

		    

pavel-hradský-portret

Aktivity v Lužánkách

 • kroužky deskových her, sportovních her
 • pořadatel dnů deskových her
 • pobytové víkendy deskových her
 • kurzy týmové spolupráce, adaptační kurzy

Kontakt: hradsky@luzanky.cz, tel. 724 833 977

Já a Lužánky

Pavel je v Lužánkách již osmým rokem a jak sám říká, kromě kamaráda z oddílu jej sem přivedla i záliba v deskových hrách. Když zjistil, že na pracovišti Lesná chybí kroužek zaměřený na deskové hry, rozhodl se jej založit a vede jej dodnes.

Metodický přístup

Pavel vystudoval biologii a tělesnou výchovu na Pedagogické fakultě. Vzhledem ke své zálibě však u tělocviku a biologie nezůstal dlouho a krátce po studiích se začal věnovat deskovým hrám. Předmět deskových her pomáhal zakládat na fakultě sociální pedagogiky Pedagogické fakulty, také jej jako externí pracovník vyučoval, nyní vede kroužek deskových her a kroužek sportovních her v SVČ Lužánky

V kroužku deskových her jde především o rozmanitost. V průběhu se střídají hry soutěžní i hry zaměřené na spolupráci, hry nové i starší. Každý rok se Pavel snaží pořídit nějakou novou deskovku, protože přestože hry jsou variabilní, časem se ohrají. Pavel osobně preferuje ty hry, ve kterých je vliv náhody minimalizován a které jsou postaveny hlavně na plánování a strategii.

Proč ke mně?

Deskové hry nabízí člověku rozvoj nových dovedností v bezpečném prostředí. Děti se naučí plánovat a odhadovat soupeře, také se sociálně rozvíjí a pracují se svou fantazií. Naučí se dodržovat pravidla a hrát fair play. Málo lidí také ví, že moderní deskové hry mohou být dobrou alternativou počítačových her a velmi smysluplně vyplňují volný čas.

A NĚCO NAVÍC…

Kromě deskových her se Pavel věnuje i kurzům týmové spolupráce a adaptačním kurzům pro školy a firmy a externě vyučuje týmovou spolupráci na managementu sportu Fakulty sportovních studií.

Ve volném čase Pavel rád vaří. O tom, že vaří opravdu skvěle, se mohli kromě Pavlových nejbližších přesvědčit také diváci televize Prima v oblíbeném pořadu Prostřeno, kde Pavel účinkoval a reprezentoval SVČ Lužánky.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vystoupení v TV (beseda, rozhovor, …)
 • rozhovor v rádiích
 • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

 

« zpět na “naši odborníci”