Monika Šťastná

		    

monika-šťastná-portret

Aktivity v Lužánkách

 • hlavní trenérka závodního oddílu moderní gymnastiky a vedoucí kroužků MG
 • vedoucí letních a zimních soustředění pro moderní gymnastky
 • vedoucí kurzů aerobiku, a cvičení na balónech
 • garant power jógy
 • trenér a rozhodčí I. třídy moderní gymnastiky

Kontakt: monika@luzanky.cz, tel. 775 054 579

Já a Lužánky

Monika, původem z Hradce Králové, žije gymnastikou od útlého věku. Od malička úspěšně závodila a již tehdy se toužila stát trenérkou moderní gymnastiky. Tenkrát by ji však ani ve snu nenapadlo, že jednou bude trénovat gymnastky v Brně a povede oddíl v SVČ Lužánky.

Až studium vysoké školy v Brně a následně to, že se v Brně provdala, způsobilo, že tu zůstala už natrvalo. V roce 1994 začala v Lužánkách jako cvičitelka aerobiku a skončila u svého vysněného povolání z dětství – postupně se stala trenérkou moderní gymnastiky v SVČ Lužánky a její dětský sen se tak naplnil.

Metodický přístup

Monika má pedagogické vzdělání v oboru tělesná výchova, sport a zeměpis. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze ještě vystudovala trenérství- specializace moderní gymnastika. Gymnastiku učí i na hudebně dramatickém oddělení Konzervatoře Brno.

Monika závodila již od dětství s nemalými úspěchy – téměř každý rok vyhrávala okresní a krajská  kola v Hradci Králové. Během studií na vysoké škole závodit nepřestala, naopak Univerzitu Brno reprezentovala v kategorii –  společná  skladba. Na mistrovství republiky se se svojí skladbou umístily na prvním místě.

Nejdůležitější je podle Moniky správné protažení a strečink.  Nejvíce preferuje na tréninku neustálé opakování a dril, díky kterému se gymnastky postupně naučí přesně to, co po nich vyžaduje.

Proč ke mně?

Moderní gymnastika je krásný a elegantní sport, který se dá provozovat nejen závodně, ale i jako koníček ve volném čase. Gymnastika protáhne tělo, dodá mu ladné pohyby, naučí spolupráci, soutěživosti a smyslu pro fair play.

Moniku  na moderní gymnastice naplňuje a baví nejen trénování, ale i to, když vidí výsledky své práce na závodech, kde děvčata z jejího oddílu často vyhrávají. Oddíl moderní gymnastiky v SVČ Lužánky je jen kroužek a nejedná se o vrcholový sport. Vidí li Monika v dívce velký talent a ví, že už jí nemá co nabídnout, bez sentimentu ji předá dál s vědomím, že ji umožní další sportovní růst, na kterém bude mít podíl i ona. Zvláštní nadání u dívek pozná již během několika prvních týdnů.

A NĚCO NAVÍC…

Za svůj největší trenérský úspěch považuje Monika to, že vychovala několik mistryň České republiky v MG a její svěřenkyně  obsadila na Mistrovství Evropy 2013 ve společné skladbě  9. místo.

Do budoucna by si Monika přála, aby nové děti byly stejně šikovné, aby je gymnastika bavila a aby ze svých výkonů měly dobrý pocit.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

 • vystoupení v TV (beseda, rozhovor…)
 • rozhovor v rádiích
 • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

 

« zpět na “naši odborníci”