Lukáš Sedliský

		        

lukas-sedlicky-portret

Aktivity v Lužánkách

  • vedoucí lanového centra Proud
  • instruktor v Lanovém centru

Kontakt: brno@lanovacentrum.cz, tel. 607 111 477

Já a Lužánky

Přestože pracoval Lukáš v lanovém centru dlouhé roky jako instruktor, jako opravdový Luž se cítí až poslední dva roky, kdy vede lanové centrum na lužáneckém oddělení Lesná.

Pozice instruktora lanového centra na Lesné naučila Lukáše především porozumět návštěvníkům a tvořit zajímavý program. Zkušenosti s vedením lidí a zážitkovou pedagogikou získal Lukáš v pražské vzdělávací organizaci Outward Bound Česká cesta a technickou zdatnost zase získal díky výškovým pracím, které dříve vykonával.

Metodický přístup

Lukáš si zakládá především na kvalitě a bezpečnosti. Lanové centrum na Lesné patří pod značku Proud, což je síť lanových center po celé České republice. To brněnské patří pod SVČ Lužánky. Lanová centra pod značkou Proud jsou stavěná ve shodě se závaznými normami, jsou certifikovaná a pracuje v nich pouze odborně školený personál. Zárukou bezpečnosti je záložní jištění, celotělové úvazky, instruktoři  LC jsou proškoleni a znají základy první pomoci. To se sice zdá být u lanového centra samozřejmostí, ale bohužel to často bývá právě naopak.

Dlouhodobě chce Lukáš zvyšovat kvalitu centra, mít stabilní návštěvnost. Nápadů na vylepšení má Lukáš mnoho a každý rok se snaží přijít s nějakou novinkou. Jeho cílem je také to, aby se centrum nadále rozšiřovalo. A dalším cílem, v současnosti spíše snem, je umělá horolezecká stěna, která by mohla v budoucnu k centru patřit.

Proč ke mně?

Pokud chce člověk  prožít  něco netradičního, chce zkusit nový zážitek, překonat  strach a užít si trošku adrenalinu je návštěva Lanového centra to pravé. Lanové aktivity jsou velmi důležitým stmelujícím prvkem pro skupiny, školy či firmy, protože se díky vzájemnému jištění formuje velmi silné pouto důvěry.

A NĚCO NAVÍC…

Lukáš vyrostl v Poličce na Vysočině a odmala zbožňuje hory. Na lezení miluje propojení krás přírody s její nebezpečností a zrádností. Ve volném čase leze po horách jak v Česku, tak v zahraničí a provozuje i další adrenalinové sporty. Láska k horám a výškám provází Lukáše celým životem, nejen osobním, ale i profesním.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

  • vystoupení v TV (beseda, rozhovor, …)
  • rozhovor v rádiích
  • rozhovor pro tisk, vlastní autorské články, poradenský sloupek

 

« zpět na “naši odborníci”