Jiří Trávníček

		        

Aktivity v Lužánkách

  • Kroužky – Bonsai, Avokádo, Exotik, Kiwi 1 a 2
  • Příměstské tábory – Papája
  • Výukové programy – Pokojové rostliny, Zahrada
  • Poradenská činnost v rozhlase, televizi a na internetu

Kontakt: travnicek@luzanky.cz, mob. 603 447 997

Já a Lužánky

O rostliny se zajímám od osmi let, kdy jsem dostal svůj první kaktus. Má vášeň mě už nepustila, začal jsem jezdit na školení a přednášky, když jsem se dozvěděl, že bych mohl získat práci v Lužánkách. Ty jsem navštěvoval už jako dítě v rámci rybářského kroužku a později jsem si uvědomil, že by mě práce zde mohla opravdu naplňovat. V podstatě to nejdůležitější, co můžeme udělat, je předat své zkušenosti dalším generacím. Toto mi Lužánky umožňují, a proto zde pracuji už více než dvacet let. Ve zdejším skleníku mám sbírku dvou set druhů květin, která slouží hlavně pro kroužky a příměstské zahrady.

Metodický přístup

Kromě samotného pěstování a aranžování rostlin se s dětmi snažím rozvíjet zájem o přírodu i jinými cestami. Chodíme například na výstavy nebo plníme stezky a další úkoly. Děti často pracují ve skupinkách, díky čemuž se učí spolupráci. Jsou závislé jedno na druhém, a pokud chtějí dosáhnout dobrého výsledku, musí se snažit a navzájem si pomáhat. Ve svých kroužcích se také věnuji problémovým dětem.

Proč ke mně?

Kromě kroužků pro děti vedu také kurzy pro dospělé. Vášnivým pěstitelům tak mohou zde nabyté znalosti pomoci vyvarovat se zbytečných chyb a ušetřit si tak prostředky a zklamání z neúspěchu. Zaneprázdněným dětem s mnoha kroužky doporučuji kurz Kiwi, který probíhá pouze jednou za dva týdny.

A NĚCO NAVÍC…

Kromě své práce v Lužánkách navštěvuji také zhruba jednou měsíčně Český rozhlas a vystupuji v České a Brněnské televizi.

NABÍZÍM TYTO MEDIÁLNÍ VÝSTUPY

  • vystoupení v TV (beseda, rozhovor, …)
  • rozhovor v rádiích

 

« zpět na “naši odborníci”